Reklama

Večerní offline rituály pro klidný spánek

Kolikrát denně odložíte mobil a necháte ho prostě být jen tak?
10829

Nebo naopak, kolikrát denně zkontrolujete všechny sociální sítě a projedete vaše oblíbené influencery? Co si dopřát pár večerů v týdnu, kdy zapomenete na online svět a budete se věnovat tomu reálnému, který právě probíhá okolo vás? Jak na to? Vyzkoušejte naše tipy

1. Po příchodu domů si dejte ještě poslední hodinku na dovyřízení akutních mailů, ale potom to stopněte. Telefony, počítače, ipady… To vše dejte stranou a začněte si užívat reálného dění kolem sebe. 

2. Čtěte. Ne na tabletu nebo mobilu. Otevřete knížku, kterou už tak dlouho odkládáte, časopis, který jste ještě nestihli přelouskat, prolistujte si staré deníky… Je toho tolik, co se vám za tu dobu, kdy jste online nashromáždilo, že se nebudete stačit divit. 

3. Vařte a stolujte bez mobilů a puštěné televize. Ideálně vařte společně s přítelem, otevřete si u toho dobrou láhev vína, povídejte si, smějte se, plánujte. Zkrátka žijte přítomným okamžikem a užívejte si jeden druhého. To samé platí o stolování. Užijte si velkolepou večeři bez hrůzostrašných zpráv z televize a naslouchejte jeden druhému. Uvidíte, že je to příjemná změna a budete se k ní rádi vracet. 

4. Udělejte si večerní procházku bez toho, aniž byste dokumentovala každý svůj krok a označovala se za každým rohem. Napadlo vás někdy, o kolik krásných a vyjímečných okamžiků můžete na procházce přijít kvůli neustálému kontrolování mobilu? Obzvlášť v tomto ročním období, kdy příroda dokonale kouzlí a čaruje. Stačí se jen dívat kolem sebe a užívat si všechnu tu nádheru plnými doušky.

sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama