#bodypositive: 4 tipy, jak začít milovat svoje tělo

… i když vám přijde na první pohled nedokonalé.
10172

Jedno si musíme ujasnit hned na začátku. Milovat samu sebe rozhodně NEvychází z toho, že se změníte podle společenských měřítek k dokonalosti. Nejde o to najít někoho, koho za perfektního považujete a měnit svůj jídelníček, životní styl i přátelé podle toho, jak to dělá vaše modla. Všechno začíná u přijetí sebe sama. U smíření a respektu ke svému vlastnímu já.

Určitě máte kolem sebe lidi, kteří vám přijdou bez chyby. Mají perfektní postavu, dream job, mají skvělého partnera po boku, perfektní vztahy s rodinou a přesto si na každém společném setkání na něco stěžují. A vy to nechápete. Kroutíte hlavou nad tím, jak je možné, že i přes všechny úžasnosti, které dotyčného v životě potkaly, má pocit, že jeho život nestojí za nic.

Osobní štěstí totiž ani zdaleka nevychází z toho, v jakém prostředí se pohybujete a jak u toho vypadáte. Mnohem víc vychází z toho, jak na sebe i okolí koukáte.

A ještě jednu věc vám chceme říct. Spokojenost ve svém vlastním životě nenajdete na lusknutí prstu. Je to běh na dlouhou trať, ale až jednou doběhnete do cíle, nemůže vás rozhodit snad už nikdy nikdo.

1. Začněte pohledem do zrcadla.

Už první pohled na sebe samu ráno rozhoduje, jaký budete mít den. Pokud první pohled věnujete všemu, co je na vás špatně, je na změnu úhlu pohledu nejvyšší čas. Nepátrejte po tom, co je špatně, nepátrejte vůbec po ničem a jen se sama na sebe usmějte.

2. Pochopte svou pleť, typ postavy i povahu.

Nejde o žádný proces srovnávání s někým perfektním. Vyrazte na kosmetiku a zeptejte se na to, jak o ni správně pečovat. Nechoďte nakupovat podle toho, co se nosí, ale podle toho, co vyzdvihne vaše přednosti (a neříkejte, že žádné nemáte), naučte se žít sama se sebou. Pozorujte své chování a začněte si uvědomovat, jak na vás působí okolnosti.

3. Pijte více vody.

Ne, nepřepsaly jsme se! Dostatečná hydratace proměňuje vaše tělo ve zdravější a na první pohled spokojenější. A když je tělo spokojené navenek, bude mít mnohem větší tendence být spokojenějším i uvnitř.

4. Pamatujte, že vaši přátelé jsou s vámi proto, že vás žerou vcelku.

Stavět přátelství na tom, jak vypadáme, prostě nestojí! Jsme kamarádi proto, jací jsme! A tak to bude vždycky, a když je na světě někdo, kdo vás miluje takové, jaké jste, vidí ve vás něco, co se musíte samy v sobě naučit vidět i vy!  

sledujte nás na instagramu