Beauty: Jaká jsem? Porcelánová, béžová nebo alabastrová?

Už jste někdy po ránu po nanesení make-upu s hrůzou zjistila, že váš obličej má jinou barvu než krk? Pak víte, jak důležité je přesně znát tón své pleti. Nezáleží jen na tom, zda jste světlý, středně tmavý nebo tmavý typ, ale jde spíše o to, jaký podtón má vaše pokožka.
12286

Vyznat se v odstínech s názvy jako "porcelán", "béžový písek" nebo "karamel" není vůbec lehké. Nicméně jakmile objevíte ten nejvhodnější odstín make-upu nebo tvářenky, název vám pomůže se zorientovat se v odstínech jednotlivých produktů a značek. 

Pravděpodobně nejúčinnějším způsobem, jak jasně rozpoznat svůj podtón, je podívat se ve slunný den na barvu svých žil na zápěstí. Pokud jsou žíly modré nebo fialové, máte chladný tón pleti s růžovými podtóny. Pokud žíly vypadají spíše zeleně nebo olivově, znamená to, že tón vaší pleti je spíše teplý se žlutými podtóny. Ti, kteří na svém zápěstí najdou modravé a nazelenalé žíly, mají neutrální tón pleti a většinou broskvové podtóny.

A když přijdete na to, jaký podtón vaše pleť má, je už hračka vybrat si ten nejvhodnější make-up. Zkuste například matující make-up Fit Me! Matte+Poreless od Maybelline, který sjednocuje pleť, ale zároveň podporuje její přirozený vzhled. Řada Fit Me! nabízí také tekutý korektor a parádní tvářenku Fit Me! Blush, které skvěle doplní vaše každodenní líčení. Nová tvářenka se pleti perfektně přizpůsobí a tvářím tak dodá zdravou barvu.

TIP: Zcela matná pleť není vaším šálkem čaje? Dodejte jí jas s rozjasňovačem Master Chrome od Maybelline. 

Pro náročné dny plné schůzek či zábavy je tu dlouhotrvající tekutý make-up Infaillible od L´Oréal Paris, který vydrží celý den bez úprav a zároveň umožňuje pleti volně dýchat. Za vyzkoušení určitě stojí také legendární True Match od L´Oréal Paris, který pleť skvěle sjednocuje a má střední až vysoké krytí. Navíc široká škála odstínů rozlišená právě podle podtónů zaručí perfektní shodu s vaší pletí.