Instagramový look snadno a rychle: Víme, jak na to

Líbí se vám dokonalé líčení, které je k vidění na sociálních sítích, ale nevíte jak na něj anebo máte pocit, že není nositelné na běžný den? Podělíme se s vámi o tipy a triky Margity Skřenkové, oficiální make-up artist Maybelline NY pro Českou republiku a Slovensko, které vám líčení usnadní
11855

Pleť jako z photoshopu? 

Není čas ztrácet čas, vyberte si svůj oblíbený instagramový look a jdeme na to! Jako vždy začneme u pleti, tu sjednoťte make-upem SuperStay 24H, který nabízí střední krytí a váš základ tak bude přirozený. U internetových looků nesmí chybět rozjasňovač Master Chrome, který naneste nad lícní kosti, po délce nosu, nad horní ret, na bradu a klidně i přes oční víčko, jako třpytivý základ líčení. 

Tip Margity: Pokud se chystáte líčení zvěčnit na fotografii, můžete použít make-upu o něco více. Krásně ale také působí, pokud necháte pleť spíše přirozenější a doplníte ji o výrazné líčení očí, které vytvoří k pleti kontrast a celý look tak nebude působit umělým dojmem. 

Oči jako panenka 

Jako další přichází na řadu oči. Vyberte si asi dva až tři odstíny z paletky, která obsahuje barvy podobné vaší předloze. K různým barvám očí krásně ladí vínové tóny v kombinaci s nude, jako jsou např. v paletce The Burgundy Bar. Nejprve aplikujte středně tmavý stín na celé víčko, začněte ve středu a ztrácejte ho směrem do stran. Do vnějšího koutku přidejte tmavý stín, který hezky vystínujte směrem ven do ztracena. Pro projasněsnění naneste nejsvětlejší stín do vnitřního koutku oka a propojte ho se středně tmavým stínem. Pro větší intenzitu aplikujte stíny spíše přikládáním štětečku. 

Linku Hyper Precise zvolte výraznější a delší, začněte zhruba od posledních dvou třetin oka a veďte ji směrem ven do vnějšího koutku, kde ji protáhněte nahoru. Sklon „ocásku“ by měl být optickým pokračováním linie spodního víčka, jedině tak bude působit přirozeně a splní svůj účel zvýraznění oka a prodloužení řas. 

Tip Margity: Pokud jste opravdu začátečnice a nemáte pevnou ruku, jako trik funguje, když si nejprve linku jakoby vytečkujete podél řas a až poté spojíte v jednu linku. 

Při aplikaci řasenky Volum’ Express The Colossal Big Shot Daring Black, se nebojte dostat až ke kořínkům a „cik-cak“ pohybem řasy vytahovat směrem nahoru. Nejenže budou řasy krásně natočené, ale také se lépe oddělí a vy budete mít zahuštěné řasy opravdu jako mrkací panenka. Po horních řasách naneste řasenku i na spodní, ale stačí jen zlehka a k vnitřní lince. Abyste dosáhla opravdu dlouhých a hustých řas, je důležité dát si záležet na pomalé a precizní aplikaci řasenky – její vrstvení je klíčem k úspěchu. 

Rty tón v tónu 

Instagramové líčení je většinou doplněné o rty v matných odstínech. Použijte dlouhotrvající rtěnku SuperStay Matte Ink tak, že nejprve vytvoříte konturu rtů a následně jejich plochu vyplňte pro plný efekt. 

Tip Margity: U líčení, které zahrnuje jak výrazné oči, tak výrazné rty, je hezké držet líčení tón v tónu. Celkový efekt tak působí luxusnějším, upravenějším dojmem. 

Chcete vidět, jak si s instagramovým líčením poradila Maybelline IT girl Monika Bagárová a její parťačka, herečka Denisa Pfauserová? Podívejte se na nejnovější díl Make-up in the City na Youtube kanále Maybelline CZ/SK!

sledujte nás na instagramu