3 tipy, jak bojovat za krásnou pleť

Řekněte stop pupínkům i dalším nedokonalostem.
10576

Děsíte se každého pohledu do zrcadla?

Make-upy ani korektory už maskování problematických míst nezvládají? Pak nezbývá nic jiného než začít od nuly

1. Proberte kosmetiku. Krémy, séra, peelingy, masky a další beauty produkty mají určité datum spotřeby! Na ten je potřeba si opravdu dávat pozor. Prošlé jídlo byste také nejedli - a dát si prošlou kosmetiku na obličej? Nikdy!

2. Vyperte štětce. Pokud si nanášíte make-up či pudr štětcem nebo pěnovou houbičkou, tak vězte, že nikde se nedrží více bakterií než právě zde. Takže buď vše vyhoďte a udělejte si radost nákupem nových vychytávek, nebo zapojte jar a olivový olej a veškeré náčiní poctivě vyperte a následně vydesinfikujte. Tenhle malý očistný rituál praktikujte minimálně jednou za měsíc.

3. Uvědomte si, jakou máte pleť a přizpůsobte tomu výběr kosmetiky. Lidem s problematickou pletí právě dvakrát nesvědčí produkty označené jako „vhodné pro všechny druhy pleti“. Naopak je vhodné, porozhlédnout se po řadách produktů pro problematickou či citlivou pleť. Nestyďte se říct si při nákupu o vzorky a vše si nejdříve vyzkoušejte, než zainvestujete nemalé peníze do kvalitní kosmetiky. Je to vaše pleť a vaše finance!