Reklama

3 způsoby, jak v létě využít aloe vera

Ať už máte doma celou rostlinu, nebo jen šťávu z aloe, rozhodně toho využijte!
Reklama
11479

V listech rostliny aloe vera se ukrývá gel a šťáva. Čím starší rostlina a delší listy, tím je prý obsah listů účinnější. Nikdy se však nedoporučuje používat listy z rostliny mladší tří let a kratší než 30 cm.

Zázrak na štípance

Na drobné ranky a štípance skvěle poslouží malý odkrojek omytého listu aloe vera, který stačí přiložit na postižené místo. Jakmile šťáva z listu vyschne, stačí z něj odkrojit tenký plátek a znovu přiložit. Skvělé je taky dál kousek listu do lednice!

Pleťová maska

Maska s přídavkem aloe vera je vhodná hlavně na pleť trápící akné. Na její přípravu budete potřebovat 2 listy aloe vera, ze který vypreparujeme dužinu nebo hotový gel + šťávu z půlky citronu nebo lžíci medu. Aloe vera a citron či med (ne obojí zároveň) vložte do mixéru a minutu mixujte. Poté masku naneste na pleť a nechte působit 10 až 15 minut!

Drink aloe vera

Kávovou lžičkou vydlabejte dužinu z podélně rozříznutého listu aloe vera, vložte do mixéru společně s perlivou vodou nebo džusem v poměru 1:5. Výsledný drink můžete dosladit sirupem nebo osvěžit kapkou citronu!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama