Reklama

4 tipy, jak se v průběhu menstruace cítit lépe

Postarejte se o své vlastní pohodlí.
Reklama
9456

I když je průběh každé menstruace naprosto individuální, s většinou našich známých se shodneme na tom, že nejde zrovna o nejlepší období v měsíci. Provází ho většinou náladovost, křeče, bolesti hlavy, nechuť k jídlu, super útrata v drogeriích za všechny hygienické potřeby a nekonečná přecitlivělost. Na začátku máme všechny pocit, že se s přidanými parádami menstruace nedá nic dělat, ale světe, div se, dá. Za lepší náladu, pocit, že máte svůj život i tělo pevně v rukách, je ale potřeba trochu zabojovat.

1. V případě křečí cvičte.

Zní to jako špatný fór, ale nic vašemu tělu nepomůže víc, než když ho zahřejete pohybem. Nemusíte se rovnou vrhat do hard core tréninků na Spartan Race, stačí ale klidná protahovací jóga, která pomůže do vašeho těla vyplavit pár endorfinů. Ty budou pracovat jako přirozený zabiják bolesti a navíc i jako booster pocitu štěstí.

15 Minute Yoga for During Your Period | Yoga for Women

2. Vyhněte se kávě a čokoládě.

Samozřejmě, že ideálním programem v době menstruace má být sledování romantických filmů s krabicí papírových kapesníčků, kyblíkem zmrzliny a čokolády, kterou bez výčitek sníte na posezení, podle vědeckých studií je ale právě cokoliv, co obsahuje kofein (ano, i čokoláda), strůjcem zúžení cév a špatného prokrvení dělohy. Výsledek? Intenzita křečí v podbřišku rázem stoupá.

3. Pijte více vody.

Přifukovat tělo, které se už tak cítí jako pátrací balón, nechce nikdo. Pokud ale máte pocit, že omezit příjem tekutin pomůže z vašeho těla dostat pocit monstrózních rozměrů, jste na omylu. Právě dehydratace organismu nutí tělo zadržovat vodu a způsobuje pocit nafouknutí. Základem úspěchu je proto hydratovat celé tělo zvenku i zevnitř!

4. Zahřejte své tělo.

Smály jste se vždycky ohřívacím lahvím a peřinám plným opravdového peří, které byly těžké a hutné? Zabalte své tělo do nejteplejších pokrývek, které doma najdete a zvlášť dbejte na teplo v oblasti podbřišku. Nám se osvědčila malá vychytávka v podobě „mazla“. Jde o podlouhlý termovak z přírodní bavlny plněný upraveným špaldovým zrnem. Mazla stačí strčit na chvíli do mikrovlnné trouby, zahřát ho na požadovanou teplotu a přiložit na místa, ve kterých cítíte napětí. Teplo léčí a tohle nesmrtelné teplo prostě chcete mít doma.  

A jen aby bylo jasno... Problémy kolem menstruace nemáte jen vy, máme je všechny a ano, je to naprosto normální! 

Blood

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama