5 důvodů, proč se cítíte unavená, i když spíte dostatečně dlouho

Únava ani zdaleka nemusí vycházet jen z nedostatku spánku.
10204

Možná to znáte taky. Sedíte v práci a najednou máte pocit, že i natáhnutí ruky je pro vás nadlidský výkon, že i malá pauza na toaletu by vás dokonale uspala. Jiná situace pak nastává při příchodu domů. Vaše tělo rezignuje na jakýkoliv pohyb a i když vás od postele dělí jen sprcha a čištění zubů, nedáváte to. Sedíte na posteli, koukáte do prázdna a než se nadějete jsou dvě ráno.

Nechceme vůbec znevažovat význam spánku v našem životě, ale existuje i spousta jiných faktorů, které ovlivňují to, kolik máme přes den energie.

Příliš mnoho cukru

Všichni víme, že rychlé cukry dokáží náš organismus probudit. Jde ale o krátký interval, který na svém konci tělo přivede do ještě většího stavu vyčerpání. Říkejme tomu poslední záchvěvy energie.

Deprese

Často skloňovaný pojem dnešní doby. Možná máte pocit, že se vás nic takového netýká. Deprese už ale ani zdaleka neoznačuje jen nekonečné bolesti hlavy – ji naznačovat nechutenství, stálá únava, neschopnost projevit větší emoce...

Nedostatek pohybu

Víme, co si myslíte. Jak může něco tak vyčerpávajícího přispět k navýšení vaší energie, ale přesně tenhle paradox je to, co si musíte zapamatovat. Vědecké výzkumy ale mluví jasně. Bez pohybu se energie nedočkáte.

Malý přísun tekutin

Že si za večer dáte litr vína sice vypadá jako výhra v loterii, opak je ale pravdou. Zapomeňte na slazené tekutiny a dopřejte si nudnou a staromódní vodu.

Syndrom vyhoření

Slovo „ne“ ve svém slovníku prostě nemáte, dovolenou jste neměly posledních několik let a všechno vám pomalu začíná přerůstat přes hlavu. Dopřejte si volnost a nebojte se rozhodovat bez ohledu na to, co si o vás budou myslet ostatní. A udělejte to hned! Dřív než bude pozdě!  

sledujte nás na instagramu