5 věcí, které děláme, aniž bychom si uvědomovali, že trpíme úzkostmi

Celý svět touží po tom, abychom byli všichni happy. Občas to ale nejde!
10288

Kdokoliv odpoví na otázku o tom, jak se má, že se má špatně, považujeme ho za morouse, který si stěžuje prostě na všechno. Právě společenský tlak, který nás ale nutí ukazovat jen pozitivní emoce, nás svazuje a dostává do depresí. Jak ale odhalit obyčejnou lenost a nechuť k životu, která vychází z úzkosti?

1. Nemáte motivaci dotáhnout věci do konce.

Připadáte si jako bez emocí, nic vás nedokáže rozesmát stejně jako vás nedokáže nic rozhodit. Přesně taková apatie vůči všemu ale není důkazem vyrovnanosti, ale prázdnoty, kterou si v sobě nesete!

2. Neodpovídáte na zprávy.

Ve vztazích jste najednou jako duch. S nikým nechcete mluvit, jste otrávení a představa, že o tom všem s někým máte mluvit?! Prostě ne. A vysvětlujte navíc někomu, že za to nemůže on, že je to ve vás.

3. Únava vás provází na každém kroku.

Jediné na co myslíte pořád dokola je chuť spát a nevylézt z postele. Nejde ale ani tak o to, že byste byli unavení ze všeho, co děláte, ale mnohem víc proto, že cítíte, že je spánek jedinou činností, kterou děláte.

4. Nevyužijete příležitostí, které jsou před vámi.

Za normálních okolností byste skákali radostí a štěstím, že stojíte před tak lákavou nabídkou. Právě teď je to všechno ale pro vás spojené s tlakem a výzvou, kterou přijmout prostě nehodláte.

5. Hrajete pro okolí hru o tom, že jste víc než v pohodě.

Jednoduše nevíte, co vlastně cítíte. Neumíte to všechno definovat a možná právě proto radši všechny okolní dotazy odpálkujete směrem na neutrální půdu.  

sledujte nás na instagramu