Reklama

5 věcí, které vám řeknou rty o vašem zdraví

Jaké jsou ty vaše?
Reklama
8044

V těle všechno souvisí se vším. Stačí se proto soustředit na drobné detaily a odhalit tak díky nim, jak je na tom naše zdraví celkově. Tentokrát se budeme soustředit na rty. Ať už jsou suché, popraskané, nebo třeba mdlé bez barvy, o naší psychické a fyzické pohodě vypovídají víc než 1000 slov. A co přesně nám chtějí říct?

1. Suché rty

Pokud vás suché rty doprovází i mimo extrémní a suché podnebí, jde o příznaky dehydratace. Hlídejte si proto pečlivě pitný režim a dopřejte si víc než jednu skleničku vody ráno, v poledne a večer! Hlídáte si příjem tekutin na jedničku a přesto nevidíte žádné změny? Dost možná jde o projev alergie, která souvisí s jídlem nebo kosmetikou. A malý tip navíc? Neolizujte si rty. Možná je to sexy, ale právě sliny mohou zvyšovat pravděpodobnost praskání a loupání na maximum.

2. Rozpraskané koutky

Kromě nedostatku železa, zinku nebo vitaminů B2 mohou být trhlinky v koutcích spojené s plísňovou infekcí, kvasinkovou infekcí, celiakií, nebo s vysokou mírou každodenního stresu a nedostatkem spánku. V prvním kole proto vsaďte na dodávku vitaminů a minerálů v kombinaci s uklidňujícími oleji a balzámy, hned v druhém kole ale raději vsaďte na návštěvu kožního lékaře.

3. Opary

Od špatných stravovacích návyků, přes oslabenou imunitu, až po příliš mnoho slunečního světla! To všechno mohou být příčiny vzniku oparů. S prvním pocitem brnění ve rtech ale vsaďte na lokální lék, který pomůže odstranit problém hned v počátcích. Pokud vás opary neopouštějí, návštěva lékaře je nutná.

4. Ztráta barvy

Pokud vaše rty měly vždy výraznější odstín a najednou jsou tak nějak bez odstínu dopřejte si kousek čokolády. Jde o projev nízké hladiny cukru a nedostatek slunce.

5. Popraskané rty

Pokud jste právě dojedli pikantní kari je všechno jasné, pokud ale ne, jde dost pravděpodobně o nedostatek vitaminu B12. Stejně tak ale mohou být rozpraskané rty spojené s depresemi, emocionálním napětím a úzkostmi. Nejdůležitější je uklidnit hormony, které jsou dost pravděpodobně ve vašem těle maximálně zmatené. Vsaďte na relax, vyrazte do přírody, vypněte telefon, uklidněte sebe, uklidníte i své rty.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama