5 způsobů, jak odhalit, že si vaše tělo nerozumí s kofeinem

Stejně jako může nás organismus nastartovat, může ho kofein i výrazně nabourat.
10273

Ne každé tělo je schopné přijímat kofein bez větších problémů, nebo ho alespoň tolerovat. I když máme pocit, že existuj momenty, ve kterých to bez přísunu kofeinu nejde, ještě předtím, než si dnes dáte další hrnek kávy, doporučujeme projít seznam příznaků, že se s kofeinem vaše tělo vyrovnává jen stěží.

1. Nemůžete spát.

To, že si servírujete nápoje s vysokým obsahem kofeinu, dost možná znamená, že chcete oddálit moment absolutní únavy. Nemělo by to ale znamenat, že po jednom šálku kávy zapomene vaše tělo na to, co je to hluboký spánek.

2. Jste dehydratovaná.

Sklenice vody ke každé objednané kávě, není jen milé gesto obsluhy za barem, ale především toho, že pokud chcete energii z přívalu kofeinu, musíte tělo po vypití dále aktivně hydratovat. Pokud se po vypití nápoje s kofeinem cítíte malátná, je na velký přísun vody nejvyšší čas. (A rozhodně to neznamená, že je vaše tělo unavené natolik, že potřebuje kofeinový nášup.)

3. Trpíte úzkostmi.

Studie popisující proměny člověka, který trpí nesnášenlivostí kofeinu, jasně ukazují, že nám sice může připadat, že jsme nakopnutí k nejlepším výkonům, ale jakmile se do něčeho vrhneme, utíká nám čas pod rukama a ve vší roztěkanosti nakonec produktivita klesá na nulu.

4. Zrychleně se vám rozbuší srdce.

Zdraví je vždy to nejdůležitější a právě zrychlení tepu po přísunu kofeinu ukazuje, že na sebe musíte dávat pozor. Doporučená denní porce kofeinu by na srdce neměla mít přirozeně žádný vliv. Pokud ale ve vašem případě má, intolerance je na scéně.

5. Zvyšuje se u vás potřeba jít na velkou.

Pokud Chvíli po přísunu kofeinu cítíte pohyb střev, doporučujeme přísun této látky minimalizovat. Tělo reaguje aktivně na nechtěné látky tím, že je chce co nejrychleji vyloučit.

sledujte nás na instagramu