6 návyků ze sprchy, které ničí vaši pleť

Na první pohled se tváří každý proces jako péče, ve výsledku je to ale spíš mučení.
10289

Sprchování v sobě na první pohled žádný zádrhel neskrývá, už na druhý pohled la ev sobě nese několik rizik, která místo očisty věší pleti, dopřejí pokožce jen podráždění, vysušení a poškození. Co přesně máme na mysli?

1. Máte příliš hrubý peeling

I když je potřeba odstraňovat pravidelně odumřelé části pokožky, v mnoha případech bude vhodnější využití služeb krému, který obnovení pokožky podpoří zevnitř, než hrubým peelingem narušit strukturu pokožky zvenku a vynutit tak oloupání nejdůležitějších vrstev hrubou silou.

2. Používáte agresivní mýdlo

Hutné textury nahraďte jemným měkkým silikonovým kartáčkem, který pomůže vaši pleť probudit a vyčistit do hloubky víc, než kterýkoliv elixír chemikálií.

3. Nehydratujete svou pokožku po koupání

Na první pohled by se mohlo zdát, že voda vaše tělo ve spojení s hydratačním gelem bude naplňovat energií a míru její hydratace bude zvyšovat. Realita je ale většinou opačná. Na suché nohy, lokty, ale i pleť celkově, proto nezabere lázeň plná bublinek, ale jedině vyživující tělové mléko.

4. Houby a ručníky vyměňujete jen málokdy

Zatímco ručník byste měla měnit maximálně jednou týdně, lufu i všechny mycí houby je dobré vyměňovat, nebo alespoň prát i dvakrát do týdne. Možná že si při utírání těla po sprše připadáte čistá jako lilie, pokud ale nechcete po těla pořád dokola rozmazávat agresivní bakterie, hodit pračku s ručníky se vám rozhodně vyplatí.

5. Nemyjete si pečlivě všechny části těla rovnoměrně

Kdy jste si naposledy opravdu dobře umyla záda? A jak často si myjete prostor za ušima, mezi prsty u nohou? Dnešní sprcha prostě musí proběhnout od hlavy až k patě.

6. Zůstáváte ve špinavé vodě

Napustíte si vanu, vlezete do ní a po hodině si připadáte jako znovuzrozená. A víte, že jste se celou tu dobu louhovala ve vlastní špíně? Pokud máte chuť na vanu, dopřejte si předtím krátkou sprchu, která vám z těla pomůže odstranit všechny nečistoty.  

sledujte nás na instagramu