Reklama

6 věcí, kterým rozumí jedině ranní ptáčata

Vítejte hvězdy, Země vás zdraví!
Reklama
9128

Nebudeme vtipkovat. Slibujeme! I když přiznáváme bez výčitek, že představa dobrovolného vstávání na zazvonění budíku v 5.00 nás dokáže rozesmát stejně, jako hodinové pásmo černého humoru nad třetím drinkem. Ale budeme vážní. Konzultovali jsme totiž kvality brzkého vstávání s našimi nejúspěšnějšími přáteli. Upřímně? Nikdo nevstává v sobotu v 11 hodin.

Budík jim cinká už v 7 a co víc, v pracovním týdnu pravidelně zvoní ještě tak minimálně o hodinu dřív... Někdo (jako třeba my) říká „smrt“, někdo jiný (jako třeba naši powerful friends) říká „to nejlepší, co mě v životě potkalo“.

 

Chceme tomu věřit, tak jsme se s těmi ranními nadšenci (odpoledne) spojili a zjistili od nich, co si na vstávání víc než brzy užívají a co my nikdy v životě evidentně nemůžeme zažít.

1. Ten pohled na vycházející Slunce...

Zatímco vy znáte východ Slunce jen z romantických filmů, kde se na něj dívá zamilovaný pár ležící v objetí na pláži po nočním maratonu vášně, morning lovers ho znají naživo. Koukají na něj z okna, vidí ho, když si dávají do těla během, užívají si ho, když jim za jeho zaznamenání a sdílení naskakují srdíčka na IG. #nofilter

2. Klid a ticho minimálně hodinu po probuzení.

Slyšíte to? Ano, myslíme to „nic“, které se kolem nás rozkládá. Žádní dělníci, kteří už půl roku staví venkovní výtah na protějším době a začínají s vrtáním, zpěvem i nadávkami přesně v osm, žádné vyvážení odpadu a nejhlasitější popeláři všech dob, žádné otázky ze všech stran, na které musíme odpovídat. Máme čas na opravdové probuzení a den začínáme v klidu.

3. Třes se, to-do liste!

Přijít do práce dřív znamená, přijít a mít chvíli na to, věnovat se jen svým povinnostem bez nutného odpovídání na nové a nové e-maily, zvedání telefonů a nekonečných otázek otravného kolegy, který evidentně nepochopil, že i on by v práci měl něco dělat. Jak to jen popsat, prostě žádné nestíhání a nekonečná porce nervů, prostě jen klid a pohoda a odškrtávání jednoho úkolu za druhým. Ach, jak snové.

4. Nekonečná porce benefitů ranního plánování.

Pokud ráno startujete tím, že zaspíte a vlastně už od rána nestíháte nic, přejeme vám upřímnou soustrast. My si naopak přivstaneme, naplánujeme den minutu po minutě a přesně víme, co všechno se dá za pár hodin v práci stihnout.

5. Snídáme. Hodně a hodně v klidu.

Ať už vám kdokoliv bude tvrdit cokoliv, pokud chcete vykročit z domova pravou nohou, je snídaně nejlepším pomocníkem. Zasytí vás po hladové noci, nastartuje metabolismus, mozek i celé tělo a vy se jako právě vytuněný superhrdina můžete vydat směrem do boje s prokrastinací.

6. Váš spánek se promění v pohádkovou jízdu.

Být večer unavený je základem úspěchu, takže pokud jste vstávali po sto odkladech budíku v 11 a za dalších 12 hodin předpokládáte, že budete utahaní jako kotě, jste na omylu. Buďte produktivní a únava se dostaví ruku v ruce.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama