Reklama

7 tipů, jak fungovat už od rána celý den (i bez hrnku kávy)

Zapomeňte na kofein a soustřeďte se na aktivity, které vám dobijí baterky na celý den!
Reklama
8497

I když máme o víkendu dva dny bez povinností chodit do práce, odpočatí se v pondělí vážně necítíme. Ba naopak. Po záplavě aktivit a setkání bychom na konci neděle v ideálním případě potřebovali ještě 24 hodin pořádně spát. No, světe, div se – nejde to! Chceme vykročit pravou nohou a jít vstříc lepším a energií nabitým zítřkům a místo toho 3x posuneme budík, vypijeme dvojité espresso a myslíme už jen na to, kdy zase přijde pátek. Mít v životě pravidla, která nám usnadňují život nás baví, jistota unaveného rána a spásy v podobě spánku nás ale moc nebaví.

A jak dvě „jistoty“, které nás rozhodně nebaví, vypudit ze svého života? Následujte našeho průvodce!

1. Rozsviťte si.

Melatonin v těle pomáhá regulovat vaši únavu. Pokud je v prostředí, ve kterém se ráno pohybujete, dostatek světla, hladina melatoninu přirozeně klesá a vy jste tak méně ospalí a unavení.

2. Pod sprchu. A pod studenou!

Ranní šok studenou sprchou zrychluje metabolismus a startuje vaše tělo z nuly na sto.

3. Hydratujte své tělo.

Potit se přes noc v peřinách je víc než standardní proces, nezapomeňte proto ihned po probuzení doplnit tekutiny. Vsaďte na sklenici vlažné vody s citrónem, která váš metabolismus naladí na správné tempo.

Mohlo by vás zajímat: #beautynews: Bezchybná pleť díky make-upu s 3D korekcí

4. Poslouchejte hudbu.

Stimulovat mozek musíte celý den a se sluchátky na uších to jde samo. Místo disco soudu zkuste vsadit na klavírní skladby, které nejsou narušovány zpěvem, a pomůžou vám lépe se koncentrovat.

5. Dávejte si přestávky.

Povídejte si se svou rodinou, přáteli, kolegy. Po určitém časovém úseku, ve kterém jste koukali jen do monitoru počítače, si dopřejte pár slov s reálnou postavou. Každý úsměv a konfrontace zvyšují hodnotu vaší osobní baterie minimálně o 10 %.

6. Obklopujte se barvami.

Stejně jako na vaši únavu působí světlo, působí na vaše já i porce barevných detailů. Zapomeňte na svém pracovním stole na striktní minimalismus a zkuste odhalit trochu ze svého dětského já.

7. Čerstvý vzduch.

Jaro už je konečně tady a fungovat celý den jen za zavřeným oknem s klimatizací je prostě hřích!  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama