Reklama

Alergie na slunce? Může být neškodná i zkazit celou dovolenou!

Opalování je fajn, ale...
Reklama
8818

Čím dál více lidí v poslední době bojuje s tzv. sluneční alergií. Mnoho z vás však možná vůbec neví, že se s něčím podobným potýká. 

Stále není známo, proč, jak a u koho tato alergie vzniká, zato moc dobře víme, jak se projevuje. Pokud se však dostaví pouze v mírné formě, spousta lidí tento problém ani nezaznamená nebo vědomě přehlíží.

I v případě, že patříte mezi ně, se nemusíte nijak děsit. Alergie na slunce může být nepříjemná, ve většině případech je však i podle lékařů naprosto neškodná. Nejčastěji se projevuje svěděním, kopřivkou nebo vznikem puchýřků a ve valné většině případů tyto příznaky do 96 hodin odezní, aniž by byla třeba nějaká speciální péče.

Určitě však není od věci zajít si k lékaři, aby vám alergii na slunce potvrdil či vyvrátil. Je přeci dobré vědět, co se s vaším tělem děje, nebo ne? Zvlášť, pokud máte v plánu dovolenou v místech, kde je mnohem silnější sluneční záření než u nás. I pár minut na slunci by vám totiž mohlo celý výlet pokazit.

Pokud však návštěvu u doktora před dovolenou nestíháte nebo to jednoduše nechcete řešit, určitě se pro jistotu před pobytem na slunci vyvarujte používání produktů, které obsahují dehet. Právě zvýšený přísun této látky do těla často způsobuje alergickou reakci na pobyt na slunci. 

A o jaké produkty vlastně jde? Do skupiny rizikových věcí spadají např. parfémy, barviva, bergamotový nebo santalový olej a celá řada dalších látek, které se často vyskytují v mýdlech, krémech a jiných kosmetických přípravcích. Proto je dobré investovat do kvalitních opalovacích krémů, které vás vážně ochrání a nepřidělají vám naopak další vrásky na tváři...

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama