Reklama

Beauty DIY: 5 esenciálních směsí, pro výrobu nejlepší koupelové soli

Dopřejte si relax podle svých potřeb. Stačí znát ty správné ingredience.
Reklama
9867

Najít si čas na odpočinek je v dnešní době čím dál tím složitější. Právě klid a chvilka relaxace nám ale může pomoct zvládnout všechno na světě. Samozřejmě, že je nejlepší pravidelný spánek dlouhý ideálně až 8 hodin, ale řekněme si na rovinu, ne vždy je to tak jednoduché. Dvacet minut na koupel by si ale párkrát v týdnu mohla najít každá z nás.

Kromě času, který koupelí věnujete sama sobě si navíc díky přidané soli můžete připravit dokonalý relaxační rituál. Klasická koupelová sůl je složená ze 2 dílů epsomské hrubozrnné soli, 2 dílů jemné soli z Mrtvého moře a 1 dílu jedlé sody. Všechny ingredience stačí v uvedeném poměru smíchat a sůl plná minerálů, které dokáží ulevit od bolesti svalů i zmírnit napětí.

To pravé kouzlo ale přidají soli především esenciální oleje, které dokáží dodat energii, uvolnit dutiny, nebo zklidnit tělo a mysl. Základem je výběr té správné aromaterapeutické směsi.

10 kapek eukalyptu + 10 kapek máty = uvolnění dutin

10 kapek levandule + 10 kapek bergamotu = relaxace

10 kapek citronu + 10 kapek rozmarýnu = vyčištění mysli

10 kapek šalvěje + 5 kapek máty + 5 kapek tea tree = uvolnění svalů

5 kapek pomeranče + 5 kapek řebíčku + 5 kapek cedru + 5 kapek citronu = uvolnění napětí  

 

P.S.: Pokud nemáte chuť koupelovou sůl vyrábět, máme pro vás pár tipú na nejlepší produkty, které si stačí koupit, nebo jednoduše objednat v celku a hotové. 

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama