#beauty: Nejlepší tipy, jak na jaře dodat pleti vzpruhu a novou energii

Co udělat, aby byla pleť zase vláčná, hebká a zářivá?
12870

Zimní sezóna dává naší pleti pěkně zabrat. Obličej je jediná část těla, která zůstává odhalená v jakémkoliv počasí a negativně tak na ní působí vnější vlivy: mráz, vítr, střídání teplot a podobně. Proto si na jaře zaslouží, abychom ji daly dohromady. Co udělat, aby byla pleť zase vláčná, hebká a zářivá?

Začněte s vnitřní očistou

Slovo detox se na jaře skloňuje všemi pády. Má své příznivce i odpůrce, avšak velmi jemným „vnitřním úklidem“ neuděláte nikdy chybu. Nesmí se jednat o nic násilného a agresivního. Do svého jídelníčku přidejte čerstvé sezónní zelené potraviny a rostliny, jako například mladé lístky pampelišek, ze kterých si můžete udělat salát nebo zkuste špenát z kopřiv a čistící kopřivový čaj. Vnitřní detox se na pleti sice projeví, ale až za nějakou dobu, proto je dobré využít detoxikační masky, které mají okamžitý viditelný efekt. Skvělá je například speciální bublinková maska 7th Heaven se směsí aktivního uhlí, badyánu a kyslíku, který začne na vzduchu bublat a pěnit. Po přiložení ubrousku na obličej tak díky pěně směs prostoupí hluboko do pórů a z pleti odstraní toxiny, nečistoty i přebytečný kožní maz.

Nezapomínejte na exfoliaci

Ani sebelepší kosmetické přípravky nebudou fungovat, pokud je pleť zhrublá a jsou na ní suchá místa. Odumřelých buňek obličej dokonale zbaví slupovací masky, které jsou šetrnější než klasický peeling a navíc pleť zároveň vyživí.

Cvičte jógu

Říkáte si, jaký má vliv cvičení jógy na pleť? Velký! Jóga totiž není skvělá jen pro kondici a pružné tělo, ale výborně působí i na to, jak vypadáme. Tím, že při józe a cíleně a hluboce dýcháme, dochází k většímu okysličení těla i pokožky. Obrácené pozice hlavou dolů jako například pozice střechy obličej i hlavu výborně prokrví a tím pádem i vyživí a rozjasní pleť. Takže už po jedné lekci budete vypadat svěžeji a působit mladším dojmem.

Pořádně hydratujte

Voda je alfou a omegou krásné pleti. Pokud kůže není hydratovaná, objeví se na ní vrásky už v mladém věku, bude zašedlá a působit unaveně. Proto je velmi důležitý pravidelný pitný režim, díky kterému se pleť „vypne“ zevnitř. Na jaře je skvělou pitnou kůrou tekutý chlorofyl – čistí pleť a rozjasňuje ji. Pro hydrataci pleti je důležitá také péče. Zkuste každý den pod krém používat hydratační sérum a jednou týdně i jednorázovou hydratační masku.

O rychlou hydrataci pleti se postará zlatá maska 7th Heaven RenewYou 24K, která díky svému obohacení o aminokyseliny zajistí okamžitou dokonalou regeneraci pleti. Aminokyseliny spolu s dalšími ingrediencemi, jakými jsou pravé 24karátové zlato a badyán, pleť hydratují i omlazují. Maska obnovuje a udržuje přirozenou funkci pleti, pomáhá předcházet vzniku povislé pokožky.

Vsaďte na superfood

Superpotraviny jsou velkým hitem nejen v gastronomii a zdravé výživě, ale i v kosmetice. Řadí se sem například například borůvky, chia semínka, ořechy, kurkuma, konopná semínka, řasy nebo exotické ovoce jako avokádo nebo granátové jablko.

Zařaďte je do svého jídelníčku a nechte jejich účinky působit blahodárně i na pleť v podobě jednorázových masek 7th Heaven Superfood. Řada nabízí hned 4 masky – avokádovou, borůvkovou, masku s chia semínky a matchou či masku s olejem ze semínek Cannabis Sativy.