Bezchybná pleť v zimě: Víme, jak na ni

Zima je konečně tady...
11872

A péče o pleť by v tomto období měla být více než důkladná. Nenechte vaši pokožku trpět ani minutu!

Samozřejmě, že víme, že v zimě se musíme o pleť starat jinak než třeba v létě ale víte vlastně jak? Jste si jistá, že vaše pleť dostává vše potřebné a nic ji nechybí? Nejdůležitější je, zaměřit se na následující...

1. Krémy. Určitě můžete zapomenout na mýtus, že hydratační krémy jsou v zimě tabu. Rozhodně nezpůsobují zamrznutí vody v kůži a její popraskání, jak se často říká. Pokud budete hledat nejvhodnější krém na zimu - gely a lehké krémy vám stačit nebudou. Vsaďte na "hutné" krémy obsahující antioxidanty, které zabrání šíření volných radikálů a následnému trpění pleti. Mějte na paměti, že krém na zimu musí být hydratační a silně vyživující. Jen tak bude vaše pleť v bezpečí a nebude strádat.

2. Masky a peelingy. Pravidelné zimní rozmazlování by pro vás mělo být naprostou samozřejmostí. Udělejte si minimálně jednou týdně čas jen pro sebe, zavřete se do koupelny, zapalte si svíčky a hýčkejte se. Dobře provedený peeling vás zbaví odumřelé kůže a pleť krásně vyhladí. Masky pleť zase dovyživí tak, aby byla naprosto dokonalá. Pokud máte čas a možnost, doporučujeme si zajít na masáž obličeje. Obličej bude perfektně prokrvený a vy se budete cítit jako znovuzrozená.

3. Líčení. I to chce v zimě malý refresh. Make-up vybírejte s hydratačními účinky a pudr a jiné matující produkty vynechte úplně. Používjete tuhou tvářenku, která vám dodá svěží vzhled, rozjasňovač podle barvy vaší pleti a lesk na rty, který bude zároveň hydratovat. Není snad nic horšího než suché a popraskané rty.

4. Ani v zimě nezapomínejte dodržovat pravidelný pitný režim. Nemusíte do sebe nutně lít litry studené vody. Nahraďte ji bylinnými čaji, které vás nejen hydratují ale navíc i zahřejí. 

5. Sauna. Dopřejte si relax a zamilujte si v zimě pravidelné saunování. Je to neskutečný zážitek. Vy se budete cítit naprosto báječně a vaše pokožka vám poděkuje.

sledujte nás na instagramu