Reklama

Čistá, zdravá a zářivá pleť? Co takhle sloupnout všechny nečistoty jedním tahem?

Kdyby se tak dala pleť vylepšit mávnutím kouzelného proutku.
12389

Ten pro vás zatím bohužel nemáme, ale čistící a slupovací masky se jeví jako hotový zázrak. Ucpané póry a černé tečky na pleti, které se vyskytují nejčastěji v oblasti T-zóny, jsou problémem jak žen, tak mužů. Může za to většinou genetika – pokožka se mastí, a okolní vlivy prostředí, přispívající k tomu, že se nečistoty usazují v pórech.

Čistíte si pravidelně tvář ráno a večer pomocí emulzí nebo pleťových a micelárních vod? Navštěvujete kosmetičku a i tak vás trápí černé tečky a akné v oblasti brady, nosu a čela? Vyzkoušejte účinnost peelingů a čistících masek, které na sebe vážou nečistoty a pokožku dokáží vyčistit lépe a více do hloubky. 

Pomoci by vám mohl peeling v tyčince Garnier Pure Active Charcoal, s jehož pomocí pleť důkladně umyjete a vyčistíte. Zbaví vás černých teček a přebytečného mazu.

Pokud jste zvyklí na peelingy, které se většinou nabírají prsty a jednotlivá zrníčka „utíkají“ po tváři, pak vás tato forma peelingu zcela jistě nadchne. Je v praktické tyčince, stačí navlhčit oblast, kterou chcete vyčistit a můžete začít. Navíc s probíhajícím létem, a s ním spojenými dovolenými, ocení toto balení každý cestovatel.

Slupovací a čistící masky pro krásnější pleť 

V případě kombinace vhodně zvolené masky na znečištěnou pleť s pravidelnou péčí pod rukami odborníka budete na té správné cestě k zářivé, svěží a bezchybné pleti. Taková je i Garnier Pure Active, slupovací maska proti černým tečkám s aktivním uhlím.

 

Jak nanést slupovací masku: 

1. Nezapomeňte si na začátek důkladně umýt a osušit pleť. Ideálně, pokud tak učiníte po teplé sprše nebo koupeli. Před aplikací masky tak budete mít otevřené póry. 

2. Masku naneste rovnoměrně v dostatečném množství na suchou pokožku tváře. Některé masky se nanášejí jen na oblast T-zóny, např. nos nebo bradu. 

3. Počkejte, dokud maska nezaschne (cca 20 – 30 minut). Na dotyk suchou masku jemně od spodu sloupněte. 

4. Jestliže používáte produkt, který není slupovací, ale má čistící funkci, zaměřenou na ucpané póry, naneste ho jako masku. Tu pak opláchněte vlažnou vodou a pleť ještě dočistěte micelární vodou. 

Nezapomeňte, že i problematická pleť potřebuje hydratovat, proto jí dopřejte pořádnou dávku hydratace ve formě kvalitních krémů, gelů a textilních masek. 

A jak často je vhodné pečovat o pleť s produkty, jako jsou peelingy a slupovací masky? I tady platí, že všeho příliš škodí. Podle odborníků byste měli začínat s frekvencí jednou do týdne.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama