Co způsobuje nepříjemný zápach při pocení?

Většina z nás by ráno neodešla, aniž by si do kabelky přibalila deodorant. Ten pomáhá zabraňovat pocení, které může vést k nepříjemnému zápachu. Víte, co je jeho příčinou?
11647

Na vině jsou malé, ale mocné organismy, známé jako BAKTERIE. Ty se totiž mísí s potem, tekutinou přirozeně vylučovanou z těla potními žlázami nejen v oblasti podpaží, a tak vzniká nepříjemný zápach, kterého se snažíme za každou cenu zbavit. Největší problémy se zápachem doprovázejícím pocení máme v období puberty, kdy často dochází vlivem hormonálních změn k nadměrnému pocení.

Na vznik zápachu však může mít vliv celá řada dalších faktorů jako je nezdravý životní styl, častá konzumace alkoholu, kouření nebo také stres. Také nevhodné materiály, ze kterých je vyráběno oblečení, mohou být příčinou nadměrného pocení.

I pokud budete dodržovat zdravý životní styl a nosit vhodné oblečení, vylučování potu ani bakterií se nikdy nezbavíte. Naštěstí existují pomocníci v podobě deodorantů a antiperspirantů, které pomáhají předcházet tvorbě potu a tedy nepříjemného zápachu. Antiperspirant Pure Active od Garnier obsahuje přírodní tea tree olej, známý pro své antibakteriální vlastnosti, a účinně tak zabraňuje nepříjemnému zápachu. Dostupný je ve variantě ve spreji nebo s kuličkou.

sledujte nás na instagramu