Reklama

Díky Glatte víme, jak bojovat se suchou kůží!

Suchá kůže nás může trápit z několika důvodů. Těmi nejčastějšími jsou časté koupání, používání špatných mýdel, chladné klima, stárnutí a různá onemocnění. Nejen že to nehezky vypadá, ale suchá kůže není příjemná ani na dotek. A to je v létě, kdy ukazujeme velkou část svého těla, docela problém.
8803

Prvním účinným krokem v boji se suchou kůží je pochopit, proč k vysušení vůbec dochází. V zimě je viníkem nízká teplota. Klesá-li teplota, snižuje se také úroveň vlhkosti a suchý vzduch kůži vysušuje. V tomto případě pomáhají zvlhčovače vzduchu, ochranné krémy a oblečení (rukavice, šála). Jenže teď je léto a příčina tkví v něčem jiném.

Problém je možná v umývání

Může to být sprcha plná páry. Spousta lidí se ráda sprchuje v úplně horké vodě, z níž stoupá pára, což je sice moc příjemné, ale pokožku to vysušuje. Je doporučováno sprchovat se vlažnou vodou a maximálně pět minut. Na škodu by mohlo být rovněž umývání aromatizovaným mýdlem. Kromě toho ne každý se umí ke své kůži chovat. Pokud jste zvyklí kůži drhnout, zvyšujete vysušení. Používejte měkkou žínku a buďte ke své pokožce něžní. Po koupeli nebo sprše byste se nikdy neměli utřít úplně dosucha. Zanechte kůži vždy trochu vlhkou.

Stáří nebo nemoc

Velmi častým původcem potíží se suchou kůží je obyčejné stáří. Potká nás to všechny. Jak se postupem času mění hladiny hormonů v těle, kůže je čím dál tenčí a sušší. Čas se vrátit nedá, ale kůži je možné zvlhčovat pomocí krémů. Jeden perfektní si záhy doporučíme.

Pokud vás kůže svědí, je šupinatá, zarudlá a loupe se, mohlo by jít o nějaké kožní onemocnění – nejčastěji atopický ekzém nebo lupénku. Může to být znak cukrovky nebo špatné funkce štítné žlázy.

Glatte – účinná pomoc proti všem příčinám suché kůže

Nejjednodušším a nejúčinnějším řešením při problémech se suchou kůží je natírání hydratačním krémem. Měl by to být krém, který se nesoustředí jen na zamaskování symptomů, ale dokáže odstranit příčinu úbytku vlhkosti. Takový je například Glatte Daily 10% – nadstandartní pěnový krém pro péči o suchou pokožku.

Na složení krému Glatte se pracovalo deset let ve výrobně (v laboratořích) v Německu. Vznikla pěnová směs s rychlým hydratačním účinkem, která je absolutně bez vůně, jemná, nemastná a rychle se vstřebává. Obsahuje karbamid a přírodní látky, které přirozeně zvlhčují pokožku a podporují regeneraci jejích buněk.

Testován byl na klinice prof. MUDr. Petra Arenbergera, DrSc., MBA, který je rovněž předsedou Dermatologického univerzitního nadačního fondu a vůbec  jedním z nejslavnějších evropských dermatologů.

Testem prošel na výbornou a stejně ho hodnotí i zákaznice a zákazníci, včetně hostů luxusního hotelu v toskánských lázních a v renomovaném hotelu v Mariánských Lázních. Mají po něm jemnou, sametovou pokožku – jako u nemluvněte, bez puchýřů, kuřích ok a jiných nedokonalostí. 

A nejlepší je, že krém Glatte Daily 10% hloubkově hydratuje i při běžných kožních onemocněních. Doporučuje se spolu s lékem od vašeho lékaře, a to především při atopickém ekzému, lupénce a cukrovce. Při těchto onemocněních je suchá pokožka nepříjemným problémem - svědění, nepříjemný pocit, podráždění vychází přímo ze stavu suché pokožky.

Krém je možné aplikovat na jakoukoliv část těla. Není to lék a nenahrazuje lék!

Nezapomeňte na obzvlášť vysušená místa – lokty, kolena, kotníky, paty a chodidla.

Kde se dá krém sehnat?

Běžně se prodává v lékárnách v ČR. Vyrábí se ve třech různých variantách:

· Glatte 5% Body

· Glatte 10% Daily

· Glate 15% Extra Strong

Varianta Body je určená pro mazání několikrát denně – například když vylezete v létě z bazénu nebo ze sprchy a na suché ruce. Extra Strong se hodí pro všechny, kteří mají opravdu zatvrdlou kůži, problémy s kuřími oky, mozoly, prasklinami apod. Varianta Daily je vhodná pro pokožku osob s atopickým ekzémem, diabetem či lupénkou.

Jedno balení vystačí asi na 120 dávek. Jestli ho neseženete ve své lékárně, objednejte si ho přímo z www.glatte.cz.

Zdroj: www.glatte.cz

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama