Reklama

Gelové nehty a laky pro dokonalou manikúru

Ruce jsou naší vizitkou a u žen to platí dvojnásob, upravené nehty by tedy měly být samozřejmostí. Jak na to?
9021

Lámou se vám, nerostou, jak by měly, nedaří se vám dokonalá manikúra, neustále se loupe lak? Zkuste gelové nehty nebo gel laky. Manikúra využívající UV gely je již několik let velmi populární a není důvod se jí bát nebo vyhýbat. Potřebujete jen kvalitní pomůcky a trochu zručnosti.

Pomozte přírodě speciálním gelem

Pokud toužíte po nehtech s dokonalým tvarem, ale od přírody jimi nejste obdařena, třepí se vám a dobrého výsledku ne a ne dosáhnout, není rozhodně žádná ostuda nebo příliš velký luxus vsadit na gelové nehty. Zvolit můžete různý tvar, například nehty oválné, kulaté, špičaté či hranaté. Dalším bodem pak bude vzhled nehtů, jejich délka, barva a zdobení. Doplnění bývá potřeba po dvou až třech týdnech, záleží a tom, jak rychle vám rostou vaše nehty. Dlouhé odrosty pak nevypadají vůbec dobře, vyvarujte se jim.

Jednoduchost, nebo extravagance?

Výrazné barvy se mohou někomu líbit, ale mnoho žen dává přednost přirozenosti. Extravagantní nehty zkoušíme většinou v létě, nebo když nás čeká nějaká party. Možností zdobení je dnes spousta a k dispozici jsou zajímavé návody, jak na nehtech vytvořit téměř umělecká díla. Zajímavý efekt má například thermo gel lak, díky kterému se barva na nehtech bude každou chvíli měnit v závislosti na teplotě.

Výhody a nevýhody gelových nehtů

Po kvalitní modeláži vypadají nehty luxusně a krásně se lesknou. Aby UV gely na nehty dobře držely, je vyžadována úprava nehtu a zbroušení jeho povrchu. Nanese se gel, zpravidla ve dvou vrstvách, stvrdí v UV lampě, a pak většinou přichází na řadu zbroušení a nalakování. První modeláž trvá okolo 1,5 hodiny, doplnění pak okolo jedné hodiny, samozřejmě záleží na složitosti zdobení. Výhodou gelových nehtů je krásný vzhled, nevýhodou pro někoho může být dlouhá procedura, nutnost doplnění, cena nebo zátěž nehtů. Hodí se zejména pro ženy, které mají své nehty lámavé a nekvalitní, takže s nimi skvělého výsledku nedosáhnou, ale zároveň touží po krásné manikúře.

Kdy je lepší gel lak?

Klasické lakování zabere minimum času, hodí se pro od přírody pevné a kvalitní nehty. Pomyslnou zlatou střední cestou je gel lak, který vzal to nejlepší z klasického lakování i gelové modeláže a spojil tyto metody dohromady. Vytvoří na lámavých nehtech pevnou vrstvu laku bez rychlého odlupování, před lakováním stačí nehty odmastit, není třeba je zbrousit. Tuto metodu zvládne každá žena v pohodlí domova, potřebuje jen UV lampu pro vytvrzení laku. K odstranění pak stačí speciální odlakovač.

Co pořídit pro domácí modeláž

Domácí modeláž se vám zdá lepší cestou než pravidelná návštěva salonu? Pak budete do začátku potřebovat pár věcí. Počítejte s prvotní investicí, radost z vlastnoručně vytvořené krásné manikúry ji ale určitě vyváží. I gel lak si můžete nechat aplikovat v salonu namísto umělých nebo gelových nehtů, pravidelná manikúra se vám ale značně prodraží, proto je na místě pouvažovat o pořízení UV lampy a vlastní sady gel laků. Potřebovat budete také prostředek pro lepší přilnavost nehtu, čistič nehtů a gelu a odstraňovač gel laku.

Různé varianty gel laků

Gel laků je k dispozici celá řada, důležité je vědět, že existují laky podkladové, barevné a svrchní. Laky mohou být lesklé, matné, s třpytkami, holografické, již zmíněný termo lak měnící barvu, efektů je možných spousta. Existují už i „one step“ laky, které vše zvládnou v jediném kroku. Pořídit si můžete různý zdobící materiál jako třpytky, kamínky, razítka nebo nálepky. Nehty nelze díky gel laku uměle prodloužit, jejich délka zůstane stejná, nicméně pěknou manikúru si můžete dopřát, i když jsou celkem krátké. Ty nejmodernější a cenově zajímavé UV laky a gely na nehty seženete v e-shopu www.naninails.cz. Jako inspirace pro vlastní manikúru poslouží blog, který na stránkách rovněž najdete.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama