Jak na dokonalé obočí? Inspirujte se celebritami!

Víte jak dotáhnout vaše obočí k dokonalosti? Tady máte několik jednoduchých tipů.
8490

V první řadě je důležité zvolit požadovaný finální tvar vašeho obočí, ideálně dle rysů vašeho obličeje. Všeobecný návod, jak by tvar obočí měl vypadat, je v podstatě jednoduchý. Můžete si vybrat mezi dvěma způsoby. Buď ho odhadnete za pomoci např. tužky a nebo dle tvaru vašeho obličeje.

Způsob 1: Použijeme tužku

Začátek: Tužku přiložte ke kořenu nosu a vnitřnímu koutku vašeho oka.

Oblouk: Dále tužku přiložte ke kořenu nosu tak, aby procházela vnitřní částí zorničky.

Ukončení: Nakonec přiložte tužku ke kořenu nosu a vnějšímu koutku oka.

 

Způsob 2: Tvar podle tvaru obličeje

 

 

Oválný obličej – Jessica Alba, Cameron Diaz nebo Uma Thurman

 

Oválný obličej je považovaný za nejlépe vytvarovaný, takže pěkný tvar obočí je pouze doplňkem a ne nástrojem přeměny. Obočí pro oválný obličej je nejlepší ve tvaru s jemným obloukem. 

Dlouhý obličej – Sarah Jessica Parker, Hilary Swank nebo Liv Tyler

 

Cílem obočí pro tento typ je zkrátit protáhlé rysy. Tento problém vyřeší rovnější obočí. Tužkou na obočí (anebo vhodnými práškovými očními stíny a štětcem na obočí) se takového tvaru dá lehce docílit. Jednoduše jemně „vyrovnejte“ tužkou vrchní část obočí a nezvýrazňujte přehnaně vyklenutý oblouk jako při kulatém obličeji.

 

Kulatý obličej – Mischele Wiliams, Drew Barrymore, Mile Cunis

 

Zde je cílem opticky dopomoci k zúžení kulatého obličeje. Zaměřte se na tvar obočí s jemným až vysokým a „ostřejším“ obloukem, ale vyvarujte se kulatému obočí, respektive obočí ve tvaru obráceného úsměvu. V takovémto případě byste ještě více zvýraznili kulatost vašeho obličeje, což jistě není žádoucí. 

Hranatý obličej – Demi Moore, Olivie Wilde nebo Katie Holmes

 

 

Rysy jsou ostře řezané a vytváří pomyslný čtverec. Protože je i tak vaše tvář dost výrazná, je potřeba jeho vzhled trochu zjemnit, přičemž výrazné obočí vytvoří optickou rovnováhu. Pokuste se sladit vrchol oblouku s nejširší hranou čelisti.

 

Srdcový obličej – Reese Witherspoon, Ashley Greene nebo Katharine McPhee

 

Cílem je zjemnit obrysy obličeje a vytvořit „srdce“, přičemž nejspodnější bod brady představuje spodní bod srdcového tvaru a obočí jeho vrchní obrysy. Zde je potřeba experimentovat, zda vám bude nejvíce slušet jemný, střední, případně vysoký oblouk obočí.

Na závěr

Určili jsme tvar, vytrhejte chloupky ve spodní části obočí nikdy ne nad obočím. Po vytrhání je dobré ho rozčesat a nůžkami decentně zkrátit. Nyní přejdeme k domalování, stínování a na závěr zafixování průhledným gelem.