Jedna maska nestačí: Vyzkoušejte multimasking!

Nikdy nevíte, jakou masku použít, protože je vaše pleť v některých oblastech mastná a problematická nebo dokonce suchá? Rozhodně nejste sama a máme pro vás jednoduché řešení: multimasking! Přečtěte si více o této metodě.
11630

Metoda multimaskingu spočívá v aplikaci několika druhů pleťových masek na různé části obličeje, dle jejich potřeby. Nejčastější je kombinace čistící masky, která dokáže zbavit mastnější oblast T-zóny nejen přebytečného mazu, ale také černých teček. Na suchá místa, především na tvářích, je poté vhodné nanést hydratační masku, která dodá pleti potřebnou výživu a vzpruhu. 

Podobně můžete kombinovat další druhy masek, jako jsou rozjasňující, vyhlazující, detoxikační nebo třeba proti únavě. Danou masku vždy naneste na tu část obličeje, která ji nejvíce potřebuje. Při nanášení se vyhněte oblasti kolem očí, pokud však nepoužíváte speciální masku, která je pro citlivou pokožku kolem očí určena. 

Může se stát, že se čas působení u jednotlivých masek bude lišit. Pokud je to o pár minut, nic se nestane, pokud masku s kratší dobou působení necháte na pleti o něco déle. V případě, že je rozdíl v desítkách minut, použijte k odstranění masky z jednotlivých částí obličeje malý ručník, který namočíte v teplé vodě a důkladně vyždímáte. 

Pokud s multimaskingem začínáte, vyzkoušejte čistící jílové masky Pure Clay od L’Oréal Paris, které obsahují kromě kombinace účinných jílů také další složky, jako jsou například výtažek z mořských řas, aktivní uhlí nebo eukalyptus. Vybírat můžete ze čtyř druhů: zelené zmatňující, černé detoxikační, červené vyhlazující a modré proti nedokonalostem.