Reklama

Jíly v kosmetice: Jaké druhy již znáte a které jsou pro vás novinkou?

Věděla jste, že existují různé barvy jílů a každý má trochu jiné účinky? Jedno mají ale společné – dokážou detoxikovat pleť a zbavovat ji přebytečné mastnoty a nahromaděných nečistot. Zároveň jsou bohaté na minerály, které pomáhají pokožku obličeje vyživovat. Podívejme se nyní na ty nejběžnější druhy: bílý, zelený a červený.
11263

Bílý jíl
Bílý jíl, neboli také kaolín, obsahuje velké množství minerálních solí a díky tomu pleť zklidňuje, léčí a revitalizuje. Jedná se o jeden z nejjemnějších druhů jílů, a proto se skvěle hodí pro všechny typy pleti – od citlivé až po mastnou. Často bývá zkombinován s dalšími látkami, podporující jeho účinek.

Zelený jíl
Zelený jíl obsahuje ještě více minerálních látek než bílý jíl, a díky tomu má silné čistící schopnosti. Mastnou pleť zbavuje nečistot a toxinů a oceníte ji i v případě, že bojujete s akné nebo černými tečkami. Věděla jste, že jíly můžete použít i na vlasy? Konkrétně zelený vám pomůže očistit vlasovou pokožku a zbavit ji přebytečného mazu. 

Červený jíl
Vysoký obsah oxidů železa má za následek červenou barvu jílu, který zmírňuje začervenání pokožky a zklidňuje ji. Kromě toho je červený jíl bohatý na stopové prvky a dokáže tak stimulovat proudění krve, čímž dodává pleti zdravý vzhled. Této vlastnosti bývá využíváno u tzv. samo zahřívacích pleťových maskek. Ty navodí na pleti při použití hřejivý pocit a jejich účinek je tak ještě znásoben.

Kromě výše zmíněných druhů existuje ještě celá řada dalších: fialový, žlutý, růžový nebo modrý jíl. Vyzkoušet můžete všechny a rozhodnout se tak, který je pro vás ten pravý.

Účinky jílů využívají nové jednorázové pleťové masky Skin Active od Garnier. Kombinace výtažků čaje matcha a bílého jílu je určená pro smíšenou až mastnou pleť, hřejivá maska se sopečnými minerály a jílem zase bojuje proti rozšířeným pórům. Toto duo doplňuje ještě rozjasňující maska s výtažkem z citrónů a zjemňující aktivní látkou pro mdlou, nesjednocenou pleť.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama