Jít na velkou?! Dodržujte správný čas a buďte zdravější

Staňte s pánem svého času.
10001

Nemusíme si asi dlouze vysvětlovat, že když naše tělo zavelí, nedá se prostě dělat vůbec nic. Je jedno jestli jsme zrovna na důležité pracovní poradě, jestli si užíváme super rande. Tělu člověk prostě neporučí a upřímně, ani náš odpor k návštěvám toalet mimo domov toho většinou moc nezmůže.

Něco jako ideální čas pro vykonání potřeby prostě neexistuje.

S tímto názorem ale moc nesouhlasí Dr. Kenneth Koch, který je odborníkem na lidské vyprazdňování. Podle něj ideální okno na pohodlné posezení na toaletě vzniká ráno ideálně těsně po probuzení. Podle biologického naprogramování naše tenké a tlusté střevo pracuje v noci a nejpozději kolem 8 ráno informuje zbytek těla o možnosti dostat zbytky všech našich strávených jídel ven.

 

Opravdový benefit pro tělo ale přináší pravidelnost. „Můžete hledat 100 důvodů, proč na to ráno nemáte čas, ale zkuste si dát snídani, naučte se rozeznat moment, kdy vás záchod přímo vyzývá k návštěvě a dopřejte si chvilku čas. Přesně takhle se dostanete do pravidelného každodenního rytmu. Zvyknete si vy i vaše tělo,“ prozradil Dr. Koch v rozhovoru pro Women's Health.