Reklama

Keep calm and stay active: 5 tipů, jak se nenechat rozhodit nekonečným to-do listem

Máte povinností a restů až nad hlavu? Nenechte se rozhodit a jděte do všeho naplno.
Reklama
9587

Kdo by to nikdy nezažil. Diář i miliarda papírků na stole i na zdech kolem pracovního stolu se plní nesplněnými úkoly a vy už pomalu cítíte, že se z téhle džungle nemáte šanci jen tak vymotat. Místo toho, abyste se na resty vrhaly kus po kusu zkoušíte využít multitasking, který je přece ženám vždy vlastní. Výsledek? Zklamání, nervozita, stres. A dost!

Zapomeňte na nervy na pochodu a zkuste s naším mini tutoriálem získat zpět klid a organizaci, se kterou zvládnete všechno na světě.

1. Stanovte si priority

Ve chvilkách, kdy vám povinnosti začínají pomalu přerůstat přes hlavu vezměte do ruky papír a tužku a podle jednotlivých kategorií své úkoly rozdělte. Do jednoho sloupce pište například povinnosti z práce, do druhého resty z domácnosti, do třetího ty vánoční, které se kupí nadzvukovou rychlostí. Máte hotovo? Není nic jednoduššího než pokračovat se zvýrazňovačem a podtrhnout maximálně 5 úkolů, které jsou už opravdu neodkladné a v případě nesplnění vám hrozí osobní sankce. Zapomeňte na maličkosti a soustřeďte se na to podstatné.

2. Nastavte si časový plán

Ani nemyslete na to, že když teď dva dny vkuse nebudete jíst a spát, budete mít po 48 hodinách čistý stůl. Nebudete, maximálně budete mít na kontě nervové zhroucení. Po každé hodině intenzivní práce si proto v průběhu naplánujete 15 minut pauzu a délku spánku se nepokoušejte dostat pod 8 hodin.

3. Buďte off-line

V průběhu rozdělané práce vám najednou na telefonu blikne update z Faceboku a Instagramu? Proč si na malou chvíli nevydechnout a nezkontrolovat, co se děje. A víte už teď jako my, že chvilka, kterou si slibujete se s klidem může protáhnout i na hodinu čistého času? Může a jediné, co z té hodinové prokrastinace budete mít, bude zase jen další porce restů.

4. Jezte, pijte a zhluboka dýchejte

Pokud chcete pracovat na své produktivitě, sestavte si jídelníček z primárně raw potravin, čím méně energie bude muset tělo používat na zpracování komplikovaně připravených potravin, tím více mu zbude na práci a soustředění. Vodu a čerstvý vzduch berte ve vztahu ke schopnostem soustředit se za samozřejmost.

5. Nenechte se rozhodit

Ve chvilkách, kdy nás polapí stres, začne se naše tělo klepat zimou a zároveň nadměrně potit. Nejde o nic divného, ale právě v takových momentech potřebuje víc než cokoliv jiného spolehlivého parťáka, který se postará o všechny vedlejší účinky stresu a místo upocených skvrn v podpaží nám dodá svěžest a pocit jistoty, že zvládneme všechno na svět. Právě proto u sebe 24 hodin denně nosíme antiperspirant B.U. Active Release, nejnovější variantu z řady B.U. in action, poskytuje 48-ti hodinov­ou ochranu před potem a svěží vůni, která se uvolní, když je nejvíc potřeba! Složení produktu obsahuj­e voňavé mikrokapsle, které uvolní vůni po kontaktu s potem a prodlouží tím pocit svěžesti! Neobsahuje alkohol, parabeny a je obohacený o výtažek z exotických květů. 

Máte chuť vyzkoušet naši tajnou zbraň i vy? Máme pro vás nabídku. Staňte se součástí naší testovací crew a získejte antperspirant B. U. Active Release v klasickém i cestovním balení k vyzkoušení.

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama