Kokosové tajemství pro vaše vlasy

Kokosový ořech je exotická plodina s nezaměnitelnou vůní, která nabízí všestranné využití. Skládá se z tvrdé skořápky a bílé dužiny plné vitamínů a živin, uvnitř ořechu mladého kokosu se nachází kokosová voda, obsahující draslík a celou řadu minerálních látek.Přečtěte si, jak může kokos přispět také ke kráse vaší hřívy.
11336

Začněme u kokosové dužiny. Ta je tvořena velkým množstvím zdraví prospěšných mastných kyselin, obsahuje vlákninu, mangan nebo draslík. Často dochází k jejímu sušení, a tím vznikají například kokosové chipsy, strouhaný kokos a další pochutiny. Jejím lisováním se získává kokosový olej, který je díky svým jedinečným vlastnostem využívám nejen v kuchyni, ale také v kosmetických produktech.

Krásné vlasy a pokožka díky kokosovému oleji
Čistý kokosový olej můžete použít hned několika způsoby. Došlo vám odličovací mléko? Nevadí, rozehřejte mezi prsty malé množství kokosového oleje a jemně jím obličej očistěte. Na závěr opláchněte vlažnou vodou a jemně osušte ručníkem. Suchá pokožka těla také ocení, pokud ji občas důkladně promažete trochou kokosového oleje. Zbaví vás suchých šupinek a pokožka díky němu bude hebká a voňavá. Pokud vás trápí poškozené vlasy bez života, dodejte jim výživu s pomocí kokosového zábalu. Po celé délce suchých vlasů naneste rozehřátý olej a nechte působit, jak dlouho to bude možné, ideálně přes noc. Ráno vlasy důkladně umyjte, šampon naneste klidně dvakrát nebo třikrát, dokud nebudete mít pocit čistých vlasů. Můžete se těšit na lesklé a vyživené, voňavé kadeře.

Je-libo kokosovou vodu?
Kokosová voda výborně chutná a díky obsahu elektrolytů dokáže skvěle hydratovat. Pokud chcete hydratovat nejen své tělo, ale také vlasy, vyzkoušejte novou řadu péče o vlasy Fructis Coconut Water od Garnier. Složení s kokosovou vodou a čistícími složkami posiluje a čistí vlasová vlákna a pokožku hlavy, současně také hydratuje konečky. Ve vlasech zanechává svěží vůni, která vás přenese na prosluněné pláže.

sledujte nás na instagramu