Mějte krásnou pleť i po cvičení: Prozradíme vám, jak na to!

Proč je důležité po cvičení čistit pleť?
12627

Cvičení tělu sice prospívá, ale pleti může váš pravidelný trénink naopak ublížit. Některé typy sportu urychlují proces stárnutí. Navíc se při cvičení otevírají póry, a tak mohou všechny nečistoty páchat škody. Jak tomu zabránit? Důkladným čištěním pleti po sportu!

Pohyb obecně zrychluje srdeční činnost a krevní oběh ,čímž do svalů proudí kyslík a výživné látky. Pokud cvičíme pravidelně, tělo si tento stav „zapamatuje“, a udrží si rychlejší proudění krve, a tím také okysličenější, a tím pádem hezky zářivou pleť.

Negativní vliv cvičení na pleť

Dejte si však pozor na náročné běhy a další aerobní cvičení, které vyžaduje vysokou tepovou frekvenci, která v pleti podporuje tvorbu volných radikálů, jež urychlují proces stárnutí. Podobně působí i trénink trvající déle než 60 minut. Bez následků ale nemusí být ani trénink s nízkou tepovou frekvencí, protože podporuje činnost hormonu aktivního zejména v pubertě - tedy toho, který může za vznik zánětů a akné. K tomu přidejte fakt, že pokud cvičíte s make-upem, jeho složky a nečistoty v něm uložené se dostávají hloub do pleti, protože sport póry otevírá. Navíc pot, který zůstává na pleti, má tendence se spolu s dalšími nečistotami na pleti usazovat. A přičtěte také nečistoty, které máte při cvičení na rukou, protože saháte na nástroje v posilovně, jógamatku a podobně.

Jak se bránit?

Švédská značka FOREO ví, jak na to! Zásadní je pleť důkladně vyčistit. Před samotným cvičením odstraňte make-up, abyste pleť udrželi co nejčistší, během cvičení používejte čistý ručník, nepokládejte obličej přímo na podložku a pokud možno, nedotýkejte se rukama obličeje, což se zvlášť při józe někdy dělá. Bezprostředně po cvičení si dejte sprchu. S sebou si vezměte novou verzi kartáčku FOREO LUNA mini 3, což je vůbec nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak pleť během pár vteřin zbavit bakterií, nečistot i zbytků potu. Díky vylepšenému T-Sonic pulzování a 12 různým intenzitám dokáží silikonové štětinky pleť vyčistit opravdu důkladně a do hloubky. 

Nová  LUNA mini 3, kterou seženete exkluzivně v parfumeriích Douglas a na www.douglas.cz, má navíc program Glow Boost Mode, jehož úkolem je během pouhých 30 vteřin pleť rozjasnit a dodat jí svěží zdravý vzhled. Kromě toho přístroj skoro nic neváží a díky miniaturní velikosti se vejde do každé tašky. Důležitá je i následná ochrana a výživa, proto po sprše a čištění nezapomeňte pleť ošetřit hydratačním krémem. Pokud jste byli cvičit  během dne, klidně se zase naličte, ale pokud se chystáte z tělocvičny rovnou domů, pokožku už make-upem nezatěžujte.