No make-up trend? Ano, ale i tomu je třeba pomoct!

#nomakeup! Také patříte k těm, kdo denně „špehují“ ty dokonalé ženy na sociálních sítích a říkáte si, že jejich kráse se nikdy nemůžete vyrovnat?
12066

Přijdou vám tak dokonale krásné, aniž by jejich tvář zakrývaly vrstvy make-upu? Tak jednoduché to zase není. Tyto ženy podlehly pokušení a zveřejňují své fotky krátce po probuzení. Jsou mezi nimi amazonky, které jdou opravdu s kůží na trh, ale jsou i takové, které svému nedbale krásnému zevnějšku nenápadně pomáhají. 

A proč ne? Doba se uvolnila, hranice se posunuly, proč by se bohyní krásy neměla stát nenalíčená žena? Vždyť co je na tom? Pokud je dostatečně silná a sebevědomá, přijímá samu sebe i s nedostatky, stará se o svůj zevnějšek zvenku i zevnitř, je to rozhodně krok vpřed. Trend volající po přirozenosti potřebujeme jako sůl. Na druhé straně, všechny chceme vypadat dobře a známe svoje vlastní limity. Možná vás potěší, že i no make-up trend má svoje pravidla. A že k tomu, abychom byly dokonalé i bez make-upu, si přece jen můžeme trochu pomoct. Tady jsou naše tipy!

Pleť 

Odličujte, čistěte, hydratujte. Dopřejte si dostatek spánku. Pijte hodně vody. Dělejte si masáž tváře. Základem no make-up trendu je zdravá a svěží pleť. Problematická aknózní pokožka se bez léčivých přípravků z lékárny neobejde. Použijte je. Obsahují léčivé složky a hlavně jsou tónovací. I zdravá a ošetřená pleť se v trendu bez make-upu musí rozjasnit a barevně sjednotit. Vyzkoušejte lehké BB a rozjasňující krémy. 

Obočí 

Pokud se rozhodnete pro no make-up trend, musíte mít dokonale upravené obočí. Tlusté nebo tenké, hlavně musí mít dobrý „střih“. Nechejte si ho pravidelně tvarovat u kosmetičky. Jestli je příliš světlé, poraďte se, jak ho obarvit tak, aby sedělo vašemu typu a neudělalo z vás zbytečně „Drama Queen“. Na permanentní oblouky zapomeňte. 

Oči 

Nepodceňujte hydrataci okolí očí. Pokud vás trápí tmavé kruhy, volte vhodné oční krémy a séra s kofeinem. Chcete-li zvýraznit barvu řas, použijte vazelínu. Pokud chcete přidat barvě na intenzitě, nechejte si řasy permanentně obarvit. 

No make-up trend á la realita 

Trend přirozenosti nezažívá svou renesanci jen na instagramových fotkách. Pokud se rozhodnete kráčet tímto směrem, je tu náš tip, jak jej zakomponovat do běžného pracovního anebo školního dne. Pleť ošetřete lehkým BB nebo CC krémem, rty přetřete balzámem, vazelínou anebo olejem, klidně se mohou lesknout. Pročešte si vymodelované obočí, případně ho zlehka dobarvěte tužkou (musíte ale vědět, kdy přestat!), řasy vytvarujte kleštičkami a – teď to přijde – naneste jednu vrstvu řasenky 

SNAPSCARA od Maybelline, vyvinuté speciálně pro přirozený vzhled. Nejen že eliminuje všechny nepříjemnosti spojené s nanášením a odličováním klasické řasenky, zároveň řasám dodává perfektní vzhled bez slepování. Odlíčíte jí jako lusknutím prstu a to použitím teplé vody a jemného mechanického pohybu.