Oční vrásky? Díky, nechci!

Krok za krokem k projasněnému pohledu bez otoků a známek stárnutí.
12297

1. Odličování

Volte takové, které je bezpečné a šetrné. 

Bez důkladného čištění očního okolí nebude nikdy následná péče správně fungovat. nikdy ho nevynechávejte a volte takové odličovací přípravky, které zabrání nadměrnému drhnutí a tření. Skvěle fungují produkty s obsahem olejů, které zajistí snadnější klouzání tamponku, ale svou práci odvedou i kvalitní gelové odličovače.

2. Séra

První vrstva se počítá. Správně zvolený podklad je malým vítězstvím.

„Oční sérum je vlastně koncentrovaný oční krém, který vaše oční okolí nezbytně potřebuje. V případě teplotních výkyvů ale sérum určitě nestačí a je potřeba přidat další vrstvu,“ říká PharmDr. Lucia Havlíková z Pure District. Dejte si při výběru obzvlášť záležet – sérum vás nikdy nesmí štípat nebo způsobovat jiné nepříjemné pocity. Spolu se sérem doporučujeme nanášet i krém.

3. Krémy

Oproti sérům mají hutnější texturu. Použít ale můžete i oboje najednou.

S péčí začněte co nejdříve, ideálně už okolo dvacátých narozenin. „Kůže v oblasti očí je velmi jemná, tenká a s malým obsahem tuku. Neobsahuje žádné mazové ani potní žlázy,“ prozrazuje Lucia Havlíková. Hydratace tudíž není nikdy dost. Hledejte krémy s vysokým podílem hydratačních složek, ať narazíte na první vrásky co nejpozději.

4. Masky

Extra služba navíc spojená s relaxem.

Neexistuje univerzální pravidlo, jak často byste si měla masku dopřávat. Doporučujeme „maskovat“, kdykoliv máte pocit vysušení. Postupujte zkrátka podle své intuice. Kromě báječných sheet masek můžete klidně sáhnout i po těch ve formě extra hutného overnight krému, který se nechává působit přes noc.