Rozzářete vaše oči: Kompletní péče pro vaše oči

Často věnujeme dostatek času péči o pleť, věděla jste ale, že oční okolí je jednou z jejích nejcitlivějších oblastí a vyžaduje speciální pozornost? Postup je podobný jako u pleťové péče, ale pozor si dejte při výběru produktů.
11887

Krok 1: odlíčení 

Jestliže nosíte řasenku nebo si oči jakkoliv líčíte, nezapomeňte je každý večer odlíčit. Nejenže produkty mohou řasy zatěžovat a způsobovat tak jejich vypadávání či lámání, ale pokud by se částečky make-upu dostaly v noci do očí, koledujete si o jejich zánět či další nepříjemné komplikace. Vybírejte šetrný produkt, který oči nedráždí, a při odličování je zbytečně netřete. 

Nová modrá micelární voda od Garnier je speciálně vyvinuta pro potřeby citlivých očí a díky výtažku z chrpy je určena také pro nositelky kontaktních čoček. Navíc je dvoufázová a odlíčí tak i skutečně odolné líčení. 

Krok 2: maska 

Že jste ještě neslyšela o očních maskách? Tak to o hodně přicházíte! Nejlepší jsou, pokud je dáte na noc do lednice a ráno tak dopřejete očnímu okolí chladivou úlevu. V době jejich působení můžete relaxovat, snídat nebo si třeba čistit zuby. Po několika minutách bude oční okolí rozzářené a vypnuté. 

Eye Tissue Masks od Garnier přichází ve dvou variantách, povzbuzující se šťávou z pomeranče a vyhlazující s kokosovou vodou. 

Krok 3: hydratace 

Stejně jako u obličeje, je i pro oční okolí zásadní jeho hydratace. Hydratační oční krém aplikujte dvakrát denně (ráno a večer) a jemně ho vklepejte prsty do kůže. Před nanášením make-upu vyčkejte několik minut, než se krém vstřebá.