Skvělý výsledek domácího barvení vlasů hned napoprvé? Přinášíme tipy, jak na to!

Omrzela vás přirozená barva vašich vlasů, chtěla byste ji lehce oživit, nebo rovnou úplně změnit odstín, ale na dlouhé vysedávání u kadeřníka nemáte čas ani náladu?
12136

Skvělého výsledku můžete dosáhnout i domácím barvením. Pokud budete barvit úplně poprvé, nebo pokud jsou vaše vlasy předchozím barvením poškozené, chce to dodržet několik jednoduchých zásad.

Vyberte správný odstín

Pokud s domácím barvením začínáte, snažte se, aby byl vámi vybraný odstín co nejpodobnější původní barvě vlasů, výsledek tak bude působit přirozeně a lépe se budou napravovat případné „omyly“. Rozhodnete-li se ale rovnou experimentovat, vždy si pečlivě promyslete, který odstín se k vám hodí. Vyzkoušejte třeba některou z dostupných mobilních aplikací, která vám pomůže nový vzhled nasimulovat.

TIP: Pokud chcete zvýraznit své oči, vyberte si barvu o odstín tmavší, než je jejich barva. Ty méně výrazné krásně vyniknou s tmavě hnědými odstíny, modroočky si mohou zvolit libovolnou barvu.

Předem testujte

Zhruba dva dny předtím, než se rozhodnete svoji hřívu obarvit, proveďte test citlivosti, abyste předešla nežádoucí alergické reakci. Trochu barvicího krému naneste na ušní lalůček, a pokud se neobjeví zarudnutí nebo svědění, můžete se klidně pustit do barvení. V případě prvního barvení, ale také pokud jsou vaše vlasy předchozím barvením poškozené, zkuste barvu předem otestovat také na jednom méně viditelném prameni. Získáte tak lepší představu o konečném výsledku.

Snadná aplikace

Většina produktů na trhu obsahuje všechno, co potřebujete pro snadnou aplikaci barvicí směsi. Natřete si pokožku v blízkosti vlasů hutným krémem, abyste předešla nežádoucímu obarvení. Nasaďte si přiložené rukavice a postupujte přesně podle návodu. Nikdy nenechávejte barvu působit déle, než je uvedená doba (ani pro jistotu)!

TIP: Kupte si raději o jedno balení navíc. Obecně platí, že pokud máte vlasy v délce po ramena, postačí vám jedno balení produktu. I tak je ale lepší mít balení v záloze. Nebudete muset běžet do drogerie s napůl obarvenou kšticí, pokud by vám barva scházela.

Základem je kvalitní produkt

Chcete-li mít jistotu, že budete s výsledkem spokojená, používejte výhradně kvalitní produkty. Nechte své vlasy zazářit s řadou barev Casting Crème Gloss od L’Oréal Paris. Jejich složení je bez amoniaku pro příjemnou vůni, při prvním barvení vlasů tedy ideální volba. Vybírat můžete z široké palety odstínů, přičemž každé balení obsahuje také závěrečnou péči s mateří kašičkou, která dodá vlasům potřebnou výživu a prodlouží jejich lesk.

 

 

sledujte nás na instagramu