Sweet dreams: Vyspinkaná do růžova aneb jak na krásnou pleť

Spánek jako opačný stav našeho vědomí patří k nedílné součásti života. Může se zdát, že jedna třetina života strávená spánkem je mnoho, ale kromě regenerace fyzického těla by mělo přicházet i psychické uvolnění. Dobrý, kvalitní a dostatečně dlouhý spánek nám dává úsměv na tváři, energii ke zvládání dne a tím také naši krásu.
11842

Mnozí uložení do postele považují za čas na přemýšlení o svých problémech či zpracování zážitků prožitých během dne, čímž se kvalita spánku výrazně snižuje. Zaručeným výsledkem je únava a snížená pozornost. Při nedostatku spánku však dochází i k emočnímu napětí, které má výrazný vliv i na největší orgán našeho těla, pokožku. Kromě toho, že pokožka tvoří hranici naší osobnosti, našeho já, našeho těla od okolí, je i zrcadlem našeho prožívání, vztahu k sobě samému i lupou našich emocí. 

Všichni si umíme představit zčervenání obličeje při zahanbení, nebo zlosti. Zblednutí strachem, či nevolností. A také mrazivý pocit, který nám proběhne pokožkou při jemném vzrušení, či chladu. Čím je však pokožka jemnější a citlivější, tím jsou projevy prožívání čitelnější a pro okolí viditelnější. Naše vnitřní prožívání, deroucí se na povrch přes pokožku nám může způsobovat i mnohé problémy. Potlačené negativní emoce, strach, hněv, napětí, stres a mnohé další se projeví jako akné, ekzém či svědění. Tělo nám tím dává viditelný signál, že naše nitro se dostalo do disharmonie, a to bychom rozhodně neměli přehlížet. Nejde jen o estetický problém, ale často také sociální a psychologický, projevující se narušením sebedůvěry a v krajním případě i izolací jedince od okolí. Je třeba si však uvědomit, že odezvu pokožky nelze oddělit od nervového, imunitního či hormonálního systému. 

To, s jakou genetickou predispozicí pokožky se rodíme, se postarali naši předkové, a to zcela určitě (alespoň prozatím) neovlivníme. Co však pro sebe můžeme udělat, je dostatečný spánek, který nám přinese vnitřní pohodu a tím i sebevědomí, díky čemuž se dokážeme přijmout a milovat takoví jací jsme a kosmetické nerovnosti na těle se stanou naší součástí, vždyť krása je ukryta v našem nitru. 

„Vnímejte své emoce, poslouchejte své tělo a prožívejte život," a to každý den. 

Stejně jako spánek je pro pleť důležitá také pravidelná péče. Pleť by měla být vždy čistá a vyživená. Dopřejte ji péči s produkty značky Mixa, odborníka na citlivou pleť. K důkladnému vyčištění a odlíčení pleti použijte micelární mléko z řady Hyalurogel a k hydrataci vyživující krém Hyalurogel Rich. Oba jsou obohaceny o kyselinu hyaluronovou, která na sebe dokáže vázat vodu a je tak skvělou hydratační složkou.

sledujte nás na instagramu