Víte, jaké benefity nabízí aktivní uhlí při péči o pleť?

Aktivní uhlí je látka, která na sebe dokáže vázat jako magnet různé nečistoty, bakterie a přebytečný kožní maz. Díky tomu bývá součástí čistících gelů a dalších pleťových produktů. Přečtěte si více o této účinné ingredienci, která vás zbaví černých teček a zanechá vaši pleť čistou a rozzářenou.
11264

Aktivní uhlí je vyráběné z klasického uhlí, dřeva nebo jiných látek. Aktivním se stává poté, co se v kombinaci s aktivačním činidlem zahřívá na vysoké teploty, čímž se rozšiřuje jeho povrch. Typické je svou černou barvou, která dodává kosmetickým produktům zábavný prvek. Pro jaký typ pleti jsou produkty s obsahem aktivního uhlí vhodné? Nejvíce jeho účinků oceníte v případě, že se potýkáte s problematickou pletí, která se typicky projevuje častým výskytem akné a dalších kožních nedokonalostí jako jsou například černé tečky. I v případě, že netrpíte žádnými kožními problémy, ale máte mastnou pleť, je pro vás aktivní uhlí skvělým pomocníkem k péči o pleť. Zbaví vás přebytečně se tvořícího mazu, čímž předejdete tvorbě zanícených pórů.

Aktivní uhlí naleznete hned v několika druzích pleťových produktů. Hitem internetu jsou tzv. černé masky, které intenzivně očišťují pleť a zbavují ji nadměrného lesku. Pro dosažení nejlepších výsledků byste takovou masku měla používat pravidelně, ideálně jednou do týdne. V kombinaci s abrazivními mikročásticemi a dalšími látkami tvoří aktivní uhlí skvělý peeling k odstranění odumřelých kožních buněk. Exfoliace je důležitým krokem vašeho čistícího rituálu, jelikož odumřelá kůže může snadno ucpávat póry, které se časem přemění na černé tečky, případně závažnější formu akné. Benefitů aktivního uhlí můžete využívat také každodenně v podobě čistícího gelu k odstranění zbylého make-upu a dalších nečistot z vašeho obličeje.

Všechny tři druhy produktů do jednoho spojuje nová speciální péče proti černým tečkám Pure Active 3v1 s aktivním uhlím od Garnier. Kromě aktivního uhlí je péče obohacena o výtažek z borůvky a kyselinu salicylovou a společně tvoří nepřekonatelnou trojku v boji proti nedokonalostem pleti!