Yves Rocher | 60 let krásy s respektem k planetě i pokožce

V roce 1959 na půdě rodného domu v La Gacilly ve francouzské Bretani si pan Yves Rocher zařídil svou první laboratoř. Právě tam se zrodila rostlinná kosmetika, která se zcela lišila od té konvenční.
12131

Od té doby se vše změnilo, a zároveň se nic nemění. V Yves Rocher jsou věrní původní myšlence, která byla nyní, k příležitosti 60 let značky, převtělena do 60 závazků - od boje proti znečišťování planety plastovým odpadem, přes podporu žen věnujících se ekologickým aktivitám, po neustálé vylepšování složení výrobků, aby byly stále „zelenější“ a účinnější.

Pojďme se společně podívat na závazky Yves Rocher vůči naší planětě, které nás chytili za srdce...

Jako první musíme zmínit snadno biologicky odbouratelné složení výrobků, upřednostňování přírodních složek a snížení množství minerálních olejů a vosků pocházejících z neobnovitelných zdrojů. S těmito závazky částečně souvisí i fakt, že se u Yves Rocher již v roce 2010 rozloučili se silikony v šamponech na vlasy.A ještě mnohem dříve, v roce 1989, definitivně skončilo testování produktů na zvířatech!

Další velké závazky Yves Rocher stanovuje v oblasti obalů. Neustále se snaží snižovat spotřebu surovin pocházejících z neobnovitelných zdrojů a upřednostňuje recyklovatelné materiály.

Díky tomu, že v Yves Rocher nabízí již od roku 2006 místo igelitových tašek tašky papírové, bylo ušetřeno 200 tun plastu ročně. A tím to nekončí. Aktuálně obsahuje 87 % jejich flakonů recyklovaný plast, což v roce 2017 představovalo úsporu 330 tun plastu

Krémy na obličej u Yves Rocher koupíte v pouze ve skleněných kelímcích - a to nejen pro jejich naprostou nezávadnost, ale také proto, že sklo lze recyklovat do nekonečna.

A ještě jedna zajímavost na závěr. Všimli jste si, jak jsou rtěnky Yves Rocher neuvěřitelně lehké? Jejich tuby totiž nejsou zbytečně potaženy kovem, který jim sice dodává punc luxusu, ale zároveň zvyšuje hmotnost výrobků, které je třeba převážet, a tudíž i spotřebu CO2 .