Zdravé opálení: Je lepší opalovací mléko nebo olej?

V teplých slunečných dnech je obzvláště důležité chránit pokožku před slunečním zářením, které může způsobovat nejen její předčasné stárnutí, ale také mnohá kožní onemocnění. Níže se zaměříme na dva produkty, se kterými se bezpečně ochráníte: opalovací mléko a olej.
11796

Rozdíl mezi opalovacím mlékem a olejem je především v jejich konzistenci a textuře. Zatímco mléko je většinou lehké, krémové a občas lepivé, olejová konzistence je výživnější, ale také mastnější. Důvodem, proč ženy často vyměňují mléko za olej je jednodušší aplikace a také lesklý vzhled, který oleje na pokožce zanechávají. Někomu vyhovuje více klasické balení mléka v tubě nebo v lahvičce, jiní zase upřednostňují variantu olejů ve spreji. 

Rozdíl je také ve vstřebávání. Opalovací krémy se díky svému složení do pokožky mnohem rychleji vsáknou, kdežto oleje mohou na jejím povrchu zůstat až několik hodin. Pokud se chystáte do vody, sáhněte raději právě po krému. 

Nejdůležitější je zvolit správnou hodnotu ochranného faktoru. U moře, stejně jako při pobytu na přímém slunci, určitě sáhněte po faktoru 30 a více, záleží také na typu vaší pokožky a stupni opálení. Nikdy není na škodu použití vyššího faktoru, díky kterému bude vaše pokožka bezpečně chráněna. 

Výběr správného opalovacího přípravku záleží čistě na vašich preferencích, ale začněte tak, že si určíte, při jaké příležitosti a k jakému účelu ho použijete. Značka Garnier nabízí celou řadu opalovacích produktů Ambre Solaire včetně opalovacích mlék a olejů s OF 10, 20 a 30. Mléka zabraňují vysušování pokožky a kromě nutné ochrany jí poskytují i péči a potřebné vyživující látky, jako například antioxidační vitamin C. Oleje dodávají pokožce jedinečný komfort, chrání ji před slunečním zářením a vyživují ji tak, aby byla lesklá, jemná a hebká na dotek.