Zjistěte, jak se projíst k dokonalé pleti

Nejen kvalitní kosmetika a pravidelná péče jsou klíče k perfektní pleti...
13159

K bezchybné pleti se můžete také projíst.

Poradíme vám, které potraviny zařadit, protože vnitřní výživa je stejně tak důležitá, jako ta vnější.

Co tedy zařadit aby vaše pleť zářila?

1. Voda. Dostatečná hydratace je pro zdravou a krásnou pleť základ! Pijte kdykoliv, kdy budete moct! Vaše pleť nebude vypadat unaveně, nebude suchá a bude mít zdravou barvu. Hydratace není nikdy dost!

2. Vitamin C. Patří mezi nejvýznamější antioxidanty. Ty zpomalují proces stárnutí. Takže pokud chcete, aby vaše pleť vypadala, co nejdéle mladistvě, zařaďte spoustu vitaminu C.

3. Vitamin A. Díky němu bude vaše pokožka pružná, pevná a hydratovaná. Vitamin A najdete například v mrkvi nebo batátech.

4. Vitamin E. Pomáhá odbourávat škodliviny z těla, ovlivňuje tvorbu červených krvinek a obnovuje tkáně. Díky "éčku" budete mít nejen krásnou pleť ale také nehty a vlasy. Nejvíce vitaminu E obsahují mandle, avokádo, olivový olej, brokolice nebo třeba luštěniny. Co si dnes dát k obědu zeleninový salát s avokádem a mandlemi?

5. Zinek. Pomáhá odbourávat únavu, změny nálad, pleť je díky němu vyživená a zářivá. Umí také urychlit hojení drobných poranění a léčí ekzémy. Pokud budete hledat potraviny plné zinku zaměřte se na jakékoliv luštěniy nebo třeba ovesné vločky.

Tip Joy: Nic nesvědčí pleti tak, jako dlouhý a kvalitní spánek. Nepodceňujte sílu odpočinku a najděte si na něj vždy čas. Nebudete litovat.

 

Photo by kevin laminto on Unsplash