Reklama

4 tipy pro zdravé vlasy a mladistvý vzhled: Zn. Vyzkoušeno!

Jak tvrdí staré známé pořekadlo: Vlasy jsou koruna krásy. Jak je hýčkat, aby byly pevné, zdravé a propůjčila jste jim mladistvý vhled? Vyzkoušejte naše tipy!
12881

Kvalitní kosmetika 

Používejte vlasovou kosmetiku určenou pro váš typ vlasů. Kromě šamponu a kondicionéru dopřejte jednou týdně svým kadeřím masku, která vlasy posílí a zregeneruje. Používejte kvalitní přípravky, ideálně stejné značky, a dbejte nejen na šetrné mytí, ale také rozčesávání, při kterém postupujte od konečků po kořínky – obzvlášť u dlouhých vlasů. 

Tip: Poškozenou hřívu zachrání speciální séra určená pro intenzivní regeneraci vlasu, která pomáhají obnovit namáhané a dehydrované vlasy, např. Purify Reale ampule od Kaaral (balení 12 × 10 ml za 1028 Kč, www.viviane.cz

Chraňte je! 

Vlasy trpí, když jsou vystaveny nepříznivým vlivům, které mají neblahý vliv na jejich kvalitu – ať už jde o mráz, prudké sluneční paprsky, slanou či chlorovanou vodu, ale také extrémní teploty při fénování či kulmování. Pokuste se tedy negativní dopad co nejvíce minimalizovat. Například používejte koupací čepici, v chladných zimních měsících vlasy chraňte čepicí (ale v interiéru ji nezapomeňte naopak sundat!) a v létě zase kloboukem či kšiltovkou. Pokud jde o úpravu účesu, vyhněte se přístrojům, které využívají extrémních teplot – například kulmě či žehličce. 

Tip: Nová bezdrátová revoluční žehlička Dyson Corrale je šetrná k vlasům, podle vynálezce Jamese Dysona se poškození teplem snížilo o celou polovinu. Nejen, že zabudované senzory kontrolují teplotu stokrát do minuty a lze ji nastavit na tři stupně, ale také patentované ohebné destičky se přizpůsobí vlasům, vyvinou rovnoměrný tlak a narovnají je rychleji a šetrněji. Od května 2020 bude možné přístroj pořídit za 12 990 Kč. 

Kvalitní jídelníček 

Na sílu, kvalitu a lesk vlasů má vliv i to, co jíte! Prospějete jim například konzumací zelených potravin jako špenát, brokolice nebo fazolky – jsou totiž zdrojem vitaminu A a C, železa a vápníku. Lámavosti vlasů a jejich padání zamezuje rovněž hořčík, který lze najít například v luštěninách nebo ořechách. Růst urychluje vitamin D, jež je obsažen třeba v rybách jako je losos nebo sardinky – ty zároveň obsahují důležité omega3 nenasycené mastné kyseliny. Kvalitu vlasů podporují i bílkoviny. 

Tip: Některé potraviny lze používat i zevně – například si připravit domácí kúru z panenského olivového oleje, který vyživí poškozené konečky. Přidat lze také rozmačkané avokádo či med. 

Dopřejte si masáž hlavy 

Jemná masáž vlasové pokožky je nejen příjemná záležitost, ale také velmi prospěšná – prokrvení zabraňuje padání vlasů a stimuluje jejich růst. A kromě toho ještě uvolňuje napětí a stres. Vyzkoušejte jemné krouživé pohyby bříšky prstů anebo poklepávání. Masírovat hlavu si můžete sami (například před mytím hlavy, ale i na sucho), anebo se svěřit do rukou profesionálů – řada masážních salónu nabízí služby jako je indická masáž vlasové pokožky či masáž Shiatsu. 

Tip: Už jste někdy slyšeli o „vlasové józe“? Ano, existují ásany, díky kterým se lépe prokrvuje pokožka hlavy – například svíčka nebo pozice králíka.

Neopouštějte pohodlí a bezpečí svého domova a jednoduše si objednejte nové vydání JOY do poštovní schránky. Objednávejte zde. Poštovné po celé ČR zdarma!

Reklama
tampax
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama