6 rad, které si musíte přečíst, než si odbarvíte vlasy

Zesvětlování vlasů v pohodlí domova není žádná věda, musíte však dodržet správný postup. Přečtěte si pár rad, které vám proces zesvětlování usnadní.
11888

1. Než s odbarvováním začnete, ujistěte se, že máte všechny potřebné pomůcky, jako jsou rukavice, staré oblečení a ručník, misku na míchání barvy, spony na rozdělení vlasů a samozřejmě samotnou barvu. 

2. Můžete to považovat za zbytečnost, ale přečíst si instrukce přiložené v krabičce s barvou rozhodně není na škodu. Každá barva má jiné složení a může vyžadovat jiný postup. 

3. Před nanesením barvy po celé hlavě si účinek barvy vyzkoušejte na tenkém pramínku ze spodu vlasů. Odhalíte tak případné alergie, reakce vlasů na barvu a také výsledný odstín. 

4. Barvu nechte působit pouze tak dlouho, jak je uvedeno na krabičce nebo v návodu. Příliš dlouhá doba působení by mohla způsobit nenávratné poškození vlasů a vlasové pokožky. 

5. Nesnažte se odbarvovat již odbarvené vlasy. Po několika týdnech stačí, pokud dobarvíte odrosty. Pozor si dejte také u slabých, poničených vlasů. Ty by působení odbarvovače nemusely vydržet. 

6. O odbarvené vlasy je třeba se starat. Pravidelně jim dodávejte hloubkovou péči za pomoci hydratační masky. Použít můžete také například kokosový olej. 

Chcete-li vlasům dodat skutečně krásný blond odstín, sáhněte po novince z řady barev na vlasy Color Sensation od Garnier. Nový odstín E0 super blond vlasy bezpečně odbarví, ale nedodá jim žádný nechtěný tón. Barvy na vlasy z řady Color Sensation jsou typické svou květinovou vůní a účinným složením, obohaceným o intenzivní pigmenty, které zaručují dokonalý výsledek v podobě lesklých a provoněných vlasů.

sledujte nás na instagramu