Reklama

Co ovlivňuje kvalitu vlasů?

V první řadě se vyhněte chemickým vlivům jako je barvení vlasů, odbarvování nebo trvalá. Místo radikálních změn raději vyhledejte maséra a nechte si dát stimulační masáž.
9116

Prokrvuje pokožku a vlasové váčky a tím podporuje růst vlasů. U dermatologa je možné se objednat na tzv. „sněžení", které dusíkem ochlazuje místa postižená vypadáváním vlasů. Sněžení stimuluje cévky, trénuje se tak jejich pružnost a vyživuje podkoží. Dále omezte činnosti, které mohou mechanicky poškozovat vaše vlasy jako je časté mytí nevhodným šampónem, příliš časté fénování a nepřiměřené česání. Vlasům pomůže, když je nebudete zatěžovat přehnanou kosmetickou péčí v podobě laků na vlasy, tužidel a gelů. Vlasové váčky se jimi lepí a nemohou dýchat.

Ze svého života zkuste vypustit stresující faktory, které mají na kvalitu vlasů zásadní vliv. Zařaďte do vašeho jídelníčku dostatek bílkovin a vhodné tuky (ořechy, avokádo, kvalitní oleje). Nepřejídejte se, jezte pestře, abyste měli dostatek minerálních látek. Omezte sůl, cukr, kofein a alkohol. Je prospěšné sledovat hladinu vašich hormonů. Padání vlasů totiž může být způsobené poruchou činnosti štítné žlázy, nízkou hladinou estrogenu (často v období menopauzy) nebo nadbytkem testosteronu. Také období těhotenství a kojení se na vlasech může negativně projevit.

  1. Co podporuje kvalitu vlasů?

Je celá řada látek, které pomáhají k tomu mít krásné a zdravé vlasyBiotin, selen a zinek jsou známé pro to, že udržují vlasy v dobrém stavu. O udržení přirozené barvu vašich vlasů se stará zase měď. Cystein je stavební složkou keratinu a je tedy hlavní složkou vlasů a nehtů.. Ke zmíněné funkci štítné žlázy přispívá selen a zdravou kůži pomáhá udržet pupalka dvouletá.
Pokud s kvalitou vašich vlasů nejste spokojeni, je dobré sáhnout po kombinaci přírodních látek. Takové přípravky se nazývají vlasové aktivátory a vysoce efektivní jsou díky kombinaci vitaminu E, biotinu, výtažků z kopřivy dvoudomé a lopuchu obecného. Tyto látky výrazně snižují vypadávání vlasů i tvorbu lupů a zamezují zvýšenému maštění vlasů. Vyživují nejen vlasy ale i vlasovou pokožku a podporují zdravý vzhled a lesk.

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama