Elixír zdraví jménem goji

U nás jsou stále novinkou, v Asii tajemstvím vnitřního i vnějšího zdraví po tisíciletí – řeč je o plodech goji. Věděla jste, že si je můžete pěstovat sama doma?
11266

Goji, známé také pod názvem kustovnice čínská, jsou červené drobné plody opadavých keřů, které se pěstují především v Číně, jak už napovídá název. Právě v Asii jsou již po tisíciletí populární především díky svým léčivým účinkům, u nás jsou známé hlavně v podobě sušených plodů s nasládlou medovou chutí. Kromě vitaminů obsahují také celou řadu minerálních látek, především železa a zinku, a díky obsahu těchto živin spadají do kategorie „superovoce“, stejně jako například avokádo, granátové jablko nebo grep.

Kromě konzumace sušených plodů můžete z goji připravit také chutnou šťávu nebo čaj. Zalijte lžičku plodů goji horkou vodou a nechte vylouhovat po dobu 10 minut, až dokud nezměknou. Následně si vychutnejte chutný nápoj plný antioxidantů. Vyzkoušejte je také přidat do smoothie společně s dalšími druhy ovoce. Kustovnice nápoj dosladí a dodá mu jedinečnou chuť.

Zároveň je důležité zmínit, že plody goji obsahují fruktózu, která může být ve velkém množství pro naše tělo škodlivá. I tady tedy platí pravidlo všeho s mírou. Pro dosažení blahodárných účinků kustovnice postačí konzumace několika sušených plodů denně.

Sílu výtažků z goji můžete vyzkoušet také v podobě renovované řady péče o vlasy Fructis Color Resist od Garnier. Nové složení posilujícího šamponu a balzámu obsahuje exkluzivní kombinaci výtažků z rostlin, citronového proteinu, ovoce a vitamínů B3 a B6 pro krásnější a silnější vlasy. Extrakt z bobule goji a polyfenoly z jadérek hroznů přispívají k tomu, že jsou vlasy po použití vyživené a udržují si svůj zářivý lesk.