Hair: Jak si poradit se zacuchanými vlasy?

Suché a poškozené vlasy se často zacuchávají a nešetrné zacházení při rozčesávání k jejich zdraví také nepřispívá. Pokud se vám stává, že máte při česání vlasů problém, vyzkoušejte naše tipy.
11792

Rozdělte vlasy na jednotlivé sekce 

Lépe se vám bude pracovat, pokud vlasy rozdělíte do několika středně hustých pramenů. Postupujte tak, že si vytvoříte pěšinku uprostřed hlavy a každou polovinu pak rozdělíte na další dvě části. Zbytek vlasů připněte sponou nebo skřipcem a vraťte se k nim, až budete mít jednu sekci důkladně pročesanou. 

Použijte sprej 

Pokud se vaše vlasy opravdu často zacuchávají, budete potřebovat pomocníka v podobě spreje na rozčesávání. Ten vlasy vyživí, zjemní a umožní, aby jimi hřeben nebo kartáč snadněji proklouzl, aniž by je poničil. 

Vyzkoušejte masku na vlasy 

Příčinou suchých a zacuchaných vlasů může být jejich nedostatečná výživa a dehydratace. Řešením je pravidelná aplikace vyživující masky. Řada Fructis Hair Food představuje první produkty svého druhu s obsahem 98 % ingrediencí přírodního původu, obohacené o výtažky ze superovoce. Tři možnosti využití, jako kondicionér, maska nebo bezoplachová péče, pro jeden jediný výsledek: super vlasy! 

Pravidelně zastřihujte 

Nejvíce náchylné na cuchání jsou roztřepené konce. Tím jak slábnou a ztrácejí pružnost, se do sebe snadněji zamotávají, vytváří uzly a lámou se. Nepřeceňujte možnosti svých vlasů a navštivte alespoň jednou za čtvrt roku kadeřníka, který zastřihne již mrtvé konce vlasů a dodá vašemu účesu tvar.