Hair tip: Mastné vlasy? Vsaďte na okurku!

Máte pocit, že když se vám mastí vlasy, musíte je častěji umývat? To je chyba, tak totiž dochází k ještě větší produkci kožního mazu a účinek je spíše protichůdný. Raději si vyberte správné produkty, které vlasy, stejně jako vlasovou pokožku důkladně vyčistí.
11875

Produkty pro rychle se mastící vlasy obsahují výtažky různých přírodních ingrediencí, jednou z nich je okurka. Tato zelená pochoutka je bohatá na celou řadu vitaminů, jako jsou B1, B5, B7, C nebo K, a minerálních látek, jako je draslík, mangan nebo hořčík. Jelikož se jedná o běžně dostupný druh zeleniny, který seženete všude, můžete ji snadno zařadit do svého jídelníčku a dodat tak svému tělu potřebné prospěšné látky. 

Kromě konzumace, může být okurka prospěšná také jako ingredience vlasové péče. Nejenže má skvělé čistící schopnosti, ale dokáže také zklidnit podrážděnou pokožku hlavy a zmírnit její začervenání. Zároveň pomáhá k hydrataci jednotlivých vlasových vláken, což ale neznamená, že by přispívala k jejich maštění. Mastné vlasy vznikají v důsledku nadměrné produkce kožního mazu, vylučovaného vlasovou pokožkou. Ta může mít hned několik příčin, od častého mytí vlasů, zmíněného na začátku, až po výběr nevhodných produktů. 

Pro normální vlasy s tendencí rychle se mastit je určen šampon Fructis Pure Fresh od Garnier s okurkovým extraktem a dalšími čistícími složkami pro posilnění a pročištění vlasů a pokožky hlavy. Výsledkem jsou čisté, svěží a lehké vlasy po delší dobu než jste zvyklá.

sledujte nás na instagramu