Reklama

Hair tip: Mastné vlasy? Vsaďte na okurku!

Máte pocit, že když se vám mastí vlasy, musíte je častěji umývat? To je chyba, tak totiž dochází k ještě větší produkci kožního mazu a účinek je spíše protichůdný. Raději si vyberte správné produkty, které vlasy, stejně jako vlasovou pokožku důkladně vyčistí.
Reklama
11875

Produkty pro rychle se mastící vlasy obsahují výtažky různých přírodních ingrediencí, jednou z nich je okurka. Tato zelená pochoutka je bohatá na celou řadu vitaminů, jako jsou B1, B5, B7, C nebo K, a minerálních látek, jako je draslík, mangan nebo hořčík. Jelikož se jedná o běžně dostupný druh zeleniny, který seženete všude, můžete ji snadno zařadit do svého jídelníčku a dodat tak svému tělu potřebné prospěšné látky. 

Kromě konzumace, může být okurka prospěšná také jako ingredience vlasové péče. Nejenže má skvělé čistící schopnosti, ale dokáže také zklidnit podrážděnou pokožku hlavy a zmírnit její začervenání. Zároveň pomáhá k hydrataci jednotlivých vlasových vláken, což ale neznamená, že by přispívala k jejich maštění. Mastné vlasy vznikají v důsledku nadměrné produkce kožního mazu, vylučovaného vlasovou pokožkou. Ta může mít hned několik příčin, od častého mytí vlasů, zmíněného na začátku, až po výběr nevhodných produktů. 

Pro normální vlasy s tendencí rychle se mastit je určen šampon Fructis Pure Fresh od Garnier s okurkovým extraktem a dalšími čistícími složkami pro posilnění a pročištění vlasů a pokožky hlavy. Výsledkem jsou čisté, svěží a lehké vlasy po delší dobu než jste zvyklá.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama