Jak na krásné a svěží vlasy: Naučte se kouzlit se suchým šamponem

Suchý šampon byl ještě donedávna pro mnohé z nás tabu...
11072

Dnes na něj ale nedáme dopustit a stává se z něj pomocník n.1 na poli vlasových produktů. Jak ho správně používat aby vaše vlasy působily svěže, a budily dojem čerstvě umyté hřívy? Držte se následujících rad.

1. Správná značka. Na trhu najdete spoustu druhů suchých šamponu. Jedinou cestou, jak najít ten pravý pro vás, je zkoušet, zkoušet a zkoušet. Co vyhovuje vaší kamarádce nemusí sedět vám, a naopak. Podnikněte proto cestu do drogerie a zapátrejte po vašem favoritovi.

2. Pouze na suché vlasy. Suchý šampon používejte zásadně na úplně suché vlasy. V opačném případě by se vám na vlasech vytvořily nevzhledné fleky.

3. Nanášejte v předklonu. Vlasy rozčešte, předkloňte se a rukama je "rozcuchejte". Do vytvořeného rozcuchu nastříkejte rovnoměrně suchý šampon a nechte chvilku působit.  Po nanesení suchého šamponu pokračujte klasicky v úpravě vlasů tak, jak jste zvyklá. Doporučujeme finální výsledek ještě zafixovat tužicím lakem, jelikož jemnější vlasy mají tnedenci po nanesení suchého šamponu zplihnout.

4. Pozor na množství. Neplatí pravidlo, že čím víc šamponu do vlasů nastříkáte, tím svěžeji bude účes vypadat. Šampon aplikujte především na místa, která se nejvíce mastí a vždy z dostatečné vzdálenosti. 

Extra Joy tip: Pořiďte si cestovní balení suchého šamponu, které s sebou noste v kabelce. Budete tak připravená na neočekávané rande s panem Božským nebo na večerní neplánovaný drink s vaší kamarádkou.