Reklama

Super news: Mirai odehrají zatím největší koncert pro auta v zemi

V areálu Dolních Vítkovic vystoupí naživo s velkou světelnou show a zvukem přes rádiové vlny...
Reklama
12953

Kapela Mirai opět bleskurychle reaguje a po několika online vystoupeních přichází s živým koncertem, na který fanoušci musí přijet autem. „Chybí nám zkrátka koncerty a vymýšlíme varianty, které jsou v mezích aktuálních možností,“ komentuje frontman kapely Mirai Navrátil. Během pár dní tak vznikl koncept největšího koncertu pro auta v Česku. Na rozlehlé ploše areálu Dolní oblasti Vítkovic Mirai vystoupí v pátek 15. května na velké stage, s LED obrazovkami a zvukem v reproduktorech aut. Fanoušci se mohou těšit na velmi speciální koncert ve festivalovém prostředí, jež Vítkovice zaručují.

 

Inspirace koncertu pro auta přišla ze zahraničí a kapela Mirai na sebe s realizací nenechala dlouho čekat. „Oslovil nás jeden náš známý, jestli to nechceme zkusit a nám to přišlo jako skvělý nápad, který by se dal realizovat i různě po městech v Česku. V takovém měřítku to u nás ještě neproběhlo, ač třeba autokina už dávno frčí,“ říká Mirai. Areál Dolních Vítkovic je pro takovou akci jako stvořený, jelikož disponuje obří plochou, a navíc je to místo, ze kterého sálá festivalová atmosféra. 

 

„Technicky to bude probíhat tak, že budeme mít regulérní velkou stage se vší parádou a taky ledkové obrazovky, aby nás fanoušci viděli i z aut, které budou stát dál. Zvuk uslyší pouze přes rádiové vlny a koncert si musí naladit v autě. Když vystoupíte z auta, čemuž chceme i trochu zabránit, vlastně nic neuslyšíte. Je to principiálně jako silent disco, kde máte na mejdanu sluchátka, a když si je sundáte, vidíte jen kroutící se tanečníky v tichu,“ přibližuje koncert Mirai.

 

Kapela Mirai si uvědomuje, že sedět několik hodin v autech není úplně komfortní, a proto upraví i časový plán akce. Předkapelu si fanoušci užijí maximálně 30 minut a samotné vystoupení Mirai bude v délce 90 minut. Začátek koncertu plánují ve 20:00.

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o první „zkušební“ koncert pro auta přizpůsobí tomu kapela i výši vstupného, které bude levnější, než je tomu na běžných koncertech. Vstupné/vjezdné za automobil je 200 Kč a vstupné za každou osobu je také 200 Kč. Kapacita je omezená, aby byly dodrženy rozestupy a hygienické podmínky.

 

 „Zkrátka a dobře, mít na fesťáku auta nebo osoby je rozdíl,“ dodává s úsměvem Mirai. 

 

Nájezd aut bude možný od 17:00 pro ty, co budou chtít být nejblíže pódiu. Koncert začne ve 20:00, ale je potřeba počítat s drobnou s odchylkou na odbavení aut.

 

Vstupenky můžete zakoupit na www.tickethome.cz

 

Na další živé koncerty se můžete na Mirai těšit na podzim, kdy bude kapela pokračovat v rozjeté tour.

 

 

Mirai Tour 2020

21. 10. Olomouc (vyprodáno)

22. 10 Olomouc - přidaný termín

24. 10. Karlovy Vary (vyprodáno)

29. 10 Zlín - přidaný termín

30. 10. Zlín (vyprodáno)

6. 11. Jablonec

14. + 15. 11. Krnov

20. 11. Pardubice - přidaný termín

21. 11 - Pardubice (vyprodáno)

22. 11. Plzeň (vyprodáno)

 

 

 

Mirai - YAHODA (Official Music Video)

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama