Jak si vybrat dokonale padnoucí podprsenku: Máme návod

Výběr podprsenky je taková malá-velká alchymie...
12215

Existuje totiž spousta věcí, na které při výběru musíte myslet a které nesmíte zapomenout. 

Na co si tedy dát pozor?

1. Příliš velký obvod

Obvod musí být dostatečně pevný, aby unesl váhu ňader. Největší chybou žen je, že si vybírají větší obvod podprsenky, než jaký ve skutečnosti mají. Důsledkem je pak nedostatečná podpora prsou. Pokud se po zapnutí podprsenky mají ramínka tendenci posouvat vzhůru a nesvírají se zapínacím pásem devadesát stupňů, znamená to, že jste si vybrala špatný obvod podprsenky a musíte zvolit menší.    

2. Malá velikost košíčků

Podle průzkumu si ženy vybírají malé košíčky a v průměru by potřebovaly až o tři velikosti větší. Nebojte se pokročilejších písmen v abecedě, každá značka pochází z jiné země a má své vlastní rozměry. Podstatné je, aby košíček podprsenky obejmul celé ňadro, a to se po stranách nevylévalo ven. Kostice musí přiléhat k hrudnímu koši a lemovat prso po celé jeho délce.

3. Uvíznutí ve stereotypu

Když ženy najdou podprsenku, která se jim líbí a jsou s ní spokojeny, při dalším nákupu prádla zvolí tu samou. Zvyk je železná košile, ale tak jako jiné části těla, i prsa se s každým dalším rokem mění a mají jiné proporce. Je důležité neustále zkoušet nové střihy a materiály. Tzv. hladké podprsenky pod triko jsou skvělé, ale krajkové mohou být ve skutečnosti ještě lepší, podpůrnější a dnes jsou k dostání i v praktické verzi, kdy pod oblečením vypadají jako bezešvé. Stačí si dát na čas a hledat.

4. Nedostatečná péče

Odborníci doporučují upravovat nastavení podprsenky každých šest měsíců. Pokud vaše tělo prochází nějakou změnou, jako je například úbytek a přírůstek na váze nebo těhotenství, pak je úprava vaší podprsenky vysloveně žádoucí.

5. Odlišné typy

Pokud máte:

  • úzká ramena – vyzkoušejte podprsenku s překříženými ramínky na zádech nebo multifunkční ramínka
  • široká záda – nejvhodnější variantou je pro vás podprsenka balkonového střihu, která vytváří nádherný dekolt
  • prsa posazena dále od sebe – bude vám sedět podprsenka bez kostic nebo s košíčky trojúhelníkového tvaru, upevněné na tenkém pásku na zapínání
  • prsa posazena u sebe – neboli ňadra, jež se vzájemně dotýkají, pak pro vás bude nejlepší volbou podprsenka plunge, tedy podprsenka bez středu spojujícího košíčky
  • jeden prs větší, než je ten druhý – zkuste tvarovanou podprsenku s pevnými košíčky beze švů, do kterých vložíte vycpávku dle potřeby.

6. Požádejte o pomoc

Nakupování podprsenky bez pomoci může být neuvěřitelně frustrující. Odborní prodavači v obchodě s prádlem jsou tam proto, aby vám ulehčili výběr a šetřili váš čas. Řekněte si o pomoc s oblékáním podprsenky a o radu ohledně střihů, které vám budou perfektně sedět. Je to bezplatný servis, který vám usnadní život. Tak proč ho nevyužít?