Plesové šaty | Jak najít ty pravé v půjčovně?

Hledání osudových svatebních šatů může být skvělá zábava. Stačí najít ten správný salón a vědět, do čeho jdete…
12549

Nedejte jen na webové stránky!

Šaty na ramínku či na fotce na modelce jsou jedna věc, šaty na vašem těle však můžou vypadat úplně odlišně. Proto vždy zvažte osobní návštěvu salónu a zkoušku.

Nebojte se poplatků za zkoušení.

V některých salónech se za zkoušení plesových šatů platí poplatek – většinou v řádu stokorun. A ač se to na první pohled zdá jako nepříjemnost, má to své opodstatnění. Výrazně se tím snižuje počet žen, které si šaty v salónu vyzkouší, díky čemuž jsou šaty v mnohem lepší kondici.

Pokud navíc v salónu platí pravidlo, že se na šaty na ramínkách smí sahat pouze po nasazení speciálních látkových rukavic, je to znamení, že tady se o šaty starají opravdu s láskou.

Na zkoušku vyrazte s radostí.

Vše o zkoušce si předem zjistěte, nervy nechte doma a zkoušení si užijte. A co je dobré mít s sebou? Rozhodně členy rodiny či kamarádky, které mají podobný vkus jako vy. Ty pravé šaty sice pozná každá budoucí maturantka i bez nápovědy publika, ale v partě je to jednoduše skvělý zážitek.

Na zkoušení samotné nepotřebujete nic, snad jen tělové bezešvé kalhotky, ale ani to není nutnost. Většina šatů se obléká na holé tělo, tudíž nemusíte shánět žádnou speciální podprsenku. Boty na vysokém podpatku vám v salónu také půjčí.

Co když to vyjde?

V případě, že najdete ty pravé, je třeba počítat s podpisem smlouvy a platbou zálohy, což je většina polovina z půjčovného. Pak už stačí domluvit finální zkoušku asi 2 týdny před plesem, na které se šaty upraví přesně podle vaší postavy a výšky ve vlastních lodičkách a je to!

TIP NA ZÁVĚR: I když do salónu půjdete s jasnou představou, dejte na rady odborníků a vyzkoušejte si i jiné barvy, střihy nebo materiály. Možná zjistíte, že ty pravé šaty vypadají jinak, než jak jste si je vysnila…

Foto: Getty Images