Reklama

RIO 2016: 5 nejstylovějších olympijských národních dresů

Ve znamení módy a sportu!
Reklama
8894

O tom, kde se budou konat 31. letní olympijské hry bylo rozhodnuto už v roce 2009 na zasedání olympijského výboru v Kodani. Mezi Madridem, Tokiem a Chicagem vyhrálo brazilské Rio. Přípravy mohly začít. Nejen ty zásadní technické, ale také ty módní. Vybrat sportovce je jedna věc, ale vybrat, v čem budou reprezentovat v každém sportu, je věc druhá.

Vidíte, i největší sportovní klání na světě potřebuje svého módního guru. A tak ho má. Každý stát pečlivě volil, komu designování a realizaci národních dresů svěří a výsledek? Je to jedna módní přehlídka, kde vedle sebe stojí kolekce, které zaslouží zlatou medaili, stejně jako ty, které skončí první od konce. Už to, dostat se na olympiádu, je přece velký úspěch, ne?

A kdo se se svými outfity do Ria může chlubit?

1. Kanada

Duo designérů Dan & Dean Caten vsadili na přímou inspiraci javorového listu, ve spojení s národními barvami a černou klasikou. V jednoduchosti je síla a my bychom upřímně neměli problém obléknout pár kusů třeba jen tak do práce. (Na stadion nás totiž dostane málokdo...)

2. Velká Británie

Vsadit na spolupráci Stelly McCartney se značkou Adidas se vyplatilo a na svět přišla doslova královská kolekce.

3. Švédko

Kdo by řekl, že modrá se žlutou spolu může tak dokonale fungovat. Stačilo vsadit na designéry z H&M a kolekce v bezchybných odstínech z recyklovaných a k přírodě šetrných látek v perfektně padnoucím střihu je tady.

4. Francie

Rene Lacoste jako tenisová i módní legenda. První volba při výběru návrháře, který stvoří něco mezi sportovním dresem a kouskem ze sekce high-fashion, byla jasná a výsledek?! Posuďte sami.

5. Kuba

Je to oficiální, kvůli kolekci vytvořené ikonou módní branže Christianem Louboutinem máme chuť proměnit se v pravého Kubánce. nevíme, jak to popsat, ale na Kubě se zrodil zázrak!

Christian Louboutin - Cuban National kit for Rio Olympic - Unravel Travel TV

P.S.: A v tomhle jedeme na olympiádu my... Česká republika prostě ví, jak se předvést! 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama