Reklama

11 věcí, které jste nevěděli o Vivienne Westwood

Už jste se seznámili?
Reklama
7807

Nic nekřičí PUNK’S NOT DEAD víc, než Velká Británie a její Sex Pistols, The Clash a  Vivienne Westwood, jedna z nejdiskutovanějších módních návrhářek všech dob. A nejen to! Čtyřiasedmdesátiletá designérka je také uznávanou politickou aktivistkou a hodně pyšnou matkou. Nevěříte?

Přesvědčte se sami v následujících jedenácti bodech, které jste pro vás dali dohromady …

1. Jako návrhářka začala pracovat až poté, co poznala svou druhou životní lásku Malcolma Mclarena

2. … manažera kapely Sex Pistols, pro kterou Vivienne vytvářela oblečení.

3. Společně založili první obchod, který několikrát přejmenovali. Nejznámější však zůstává název SEX! Jak jinak?

4. Má dva syny: Josepha, zakladatele luxusní značky Agent Provocateur a Bena, fotografa erotických snímků.

5. Vzpomínáte na pompézní svatební šaty, ve kterých se Carrie měla vdávat? ANO, taky Vivienne! P. S.: věnování, které Carrie čte, když ji šaty doručí, je psané samotnou designérkou. To koukáte, co?

6. Jedním z jejich nejznámějších výtvorů jsou Ghillie heels (ta výška?!) a Naomi Campbell v nich na přehlídce pořádně zakopla.

7. Mezi její nejlepší kamarádky patří i bývalá hvězda pobřežní hlídky Pamela Anderson.

8. Westwood je aktivistkou za přírodní prostředí, lidská práva a staví se ostře i proti nukleárním zbraním.

9. Své politické názory mnohdy vyjadřuje pomocí svých kolekcí a přehlídek…

10. … jako když na londýnském fashion weeku 2014 připnula na šaty svých modelek placky s nápisem „YES!“ a vyjádřila tak svůj souhlas k oddělení Skotska od Velké Británie.

11. Právě teď se stala tak trochu i spisovatelkou. Vychází o ní totiž jedinečná životopisná kniha Vivienne Westwoodová od historika Iana Kellyho. „Vivienne je daleko víc než to, co vidíte na první pohled. Je vášnivě oddána lidským právům a ekologii a jsem nadšený, že mohu říct pravdu o ženě s velkým srdcem, vřelé a vtipné, jejíž tvář i oblečení jsou známé po celém světě, ale která byla také učitelkou na základní škole v Derbyshiru, potkala Malcoma McLarena, zamilovala se do něho a spolu změnili svět,“ popisuje autor návrhářku, která na knize sama intenzivně spolupracovala.

Pokud pro osobitou fashion ikonu máte stejnou slabost jako my, měli byste rozhodně knihu zařadit na seznam must-have. Více informací o knize najdete na stránkách www.metafora.cz.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama
Nejčtenější články